red. prof. art. Miljenka Grđan

Raspored  Ponedjeljak 17-20, utorak 15-20,

srijeda 15-20, četvrtak 10-15, petak 10-14

Konzultacije :  -po dogovoru
Područja interesa:                         Operna i koncertna izvedbena umjetnost

OBRAZOVANJE (u točkama kronološki od recentnog prema starijem):

1995. – 1998. Muzička akademija Sveučilišta u Zagrebu ( magistar pjevanja )

1989. – 1993. Muzička akademija Sveučilišta u Zagrebu ( diplomirana pjevačica i profesor

pjevanja )

Glazbena škola Varaždin ( smjer teorija i solopjevanje )

RADNO ISKUSTVO (razdoblje, institucija, radno mjesto)
 1995.- danas profesor na MA u Zagrebu ( mlađi asistent,asistent,viši asistent,docent,izvanredni profesor, redovni profesor )

1993.-1995. Profesor solopetja na Glasbeni in baletni šoli u Mariboru

Umjetnička djelatnost ( opis umjetničke djelatnosti do max 200 znakova:

U umjetničkoj karijeri ostvarila je preko tridesetak sopranskih  glavnih opernih uloga

( Susanna, Mimi, Pamina,Marie, Ksenija, Đula, Suor Angelica,Prva dama, Micaela, Nannete, Gilda,Criside, Cio-Cio San. Debitirala u Hnk-u u Zagrebu ulogom Jelene u operi N.Š.Zrinjski I.pl.Zajca.

U svom bogatom pjevačkom opusu broji obljetničke nastupe, nastupe na priznatim festivalima kod nas i u svijetu ( Varaždinske barokne večeri, Festival Ljubljana, Festival Zagreb, Baročni festival Maribor, Festival Šibenik, Donatove večeri Zadar,Međunarodni harfistički festival Rio- Brazil), te praizvedbe ( M. Kelemen: Pozdrav svijetu, Simfonija 2000, B. Maderna : Satyricon, F. Schubert : Lazarus).

U suradnji sa HRT-om, ostvarila je brojne snimke. Snimila nekoliko nosača zvuka.

Svoja umjetnička ostvarenja ostvarila pod dirigentskom palicom svjetskih priznatih dirigenata ( Thomas Conlin, Kazushi Ono, Alun Francis, Robert Houlihau, Vjekoslav Šutej, Nikša Bareza, Ivo Lipanović, Loris Voltolini).

Za svoj umjetnički rad nagrađivana je nagradama i priznanjima.

ZNANSTVENOISTRAŽIVAČKI RAD

Članica povjerenstva pjevačkih natjecanja ( Belvedere Singing Competition 2016.-2019.)

Ostvaruje bilateralnu nastavničku razmjenu s Akademijo za glasbo u Ljubljani (2018/2019.)

Održava pjevačke seminare u Hrvatskoj ( Pula,Šibenik,Zagreb,Trakošćan ) i Sloveniji

( Maribor).

Članstvo u strukovnim organizacijama :

Članica Hrvatskog društva glazbenih umjetnika

Strukovne nagrade/priznanja:

Priznanje i zahvalnica Gradiščanskih Hrvata u Gradišču za suradnju i promicanje hrvatske glazbe.

Priznanje i zahvalnica oratorijskog Društva crkve sv. Marka za izniman doprinos društvu i promicanju hrvatske glazbene kulture.

Priznanje grada Varaždina za snimanje CD-a ( pjesme Ivana Padovca).

Nagrada Prešernov sklad za izvedbu djela Vampirabile ( Slovenija).

Nagrada Društva sveučilišnih nastavnika i znanstvenika za ulogu Cio-Cio San u operi     Madama Butterfly G. Pucinija.

Nagrada Marijana Radev za ulogu Marie u operi „ La fille du Regiment“ G. Donizettija.

Projekti :

Voditeljica  umjetničko-istraživačkih projekata „ Beau soir „ ( 2019.) i „ Josip Hatze – melankolik i romantik „ ( 2020.)

Suradnica u istraživačkom projektu „ Razvoj operne uloge u idealnim uvjetima „ (2018.)

Datum objave: 19.10.2022.