Srebrenka Poljak, izv.prof.

izv. prof. mr. art. Srebrenka Poljak
Funkcija

E-pošta  srebrenka.poljak@zg.htnet.hr
Poveznica na osobnu web stranicu
Odsjek 5. odsjek za klavir, čembalo i orgulje
Kolegiji Klavirski praktikum 1 i 3
Soba 324
Raspored ponedjeljak 14-17 h, srijeda 14-17 h, petak 15-20 h
Konzultacije Click or tap here to enter text.
komorna glazba, orkestralna glazba, suvremena glazba
OBRAZOVANJE (u točkama kronološki od recentnog prema starijem)
1995.  Magistra umjetnosti iz klavira na Muzičkoj akademiji u Zagrebu

1993.  Akademski muzičar klavirist i profesor klavira  na Muzičkoj akademiji u Zagrebu

RADNO ISKUSTVO (razdoblje, institucija, radno mjesto)
 2017. – Docentica na Odsjeku za klavir, čembalo i orgulje, Muzička akademija, Zagreb

1993. – 2017. Korepetitor na Odsjeku za gudačke instrumente i gitaru, Muzička akademija, Zagreb

Umjetnička djelatnost (opis umjetničke djelatnost do max. 200 znakova)

Srebrenka Poljak diplomirala je i magistrirala glasovir u klasi profesorice Zvjezdane Bašić na Muzičkoj akademiji Sveučilišta u Zagrebu. Istaknuta je komorna glazbenica i redovito surađuje s brojnim hrvatskim i inozemnim umjetnicima. Kao članica Zagrebačkog klavirskog trija osvojila je više nagrada i priznanja (1. nagrada na Međunarodnom natjecanju komorne glazbe u Trondheimu, Norveška; 2. nagrada i nagrada za najbolji klavirski trio u Heerlenu, Nizozemska; Nagrada Darko Lukić; Nagrada Ivo Vuljević). Solistički i kao orkestralna glazbenica nastupa uz Zagrebačku filharmoniju, Zbor i Simfonijski orkestar HRT-a, Simfonijski puhački orkestar OS RH, Hrvatski komorni orkestar, Varaždinski komorni orkestar, Zadarski komorni orkestar i Simfonijski orkestar Berlinskoga radija. Kao solo-umjetnica i članica ansambla Cantus izvodi i snima djela suvremenih skladatelja od kojih su mnoga praizvedbe. Na zagrebačkoj Muzičkoj akademiji djeluje od 1993. godine kao Korepetitor na Gudačkom odsjeku u sklopu kojeg od 2005. godine drži i kolegij Korepetiranje za studente klavira, a od 2017. godine djeluje na Klavirskom odsjeku kao docentica za Klavirski praktikum.

i /ili

ZNANSTVENOISTRAŽIVAČKI RAD

S. Poljak, Sadržaj i ciljevi kolegija Klavirski praktikum na zagrebačkoj Muzičkoj akademiji, Tonovi, 72, 2019, 34 (1), 16-23.

Članstvo u strukovnim organizacijama
HDGU
Strukovne nagrade/priznanja
Rektorova nagrada (1992.), Apsolutna 1. nagrada na državnom natjecanju studenata klavira (1993.), Diploma Darko Lukić za najbolju glasovirsku pratnju (1993.), Nagrada Darko Lukić (1998.), 2. nagrada i nagrada za najbolji klavirski trio u Heerlenu (1999.),  1. nagrada na Međunarodnom natjecanju komorne glazbe u Trondheimu (2000.), Nagrada Ivo Vuljević (2001.), Priznanje za najboljeg korepetitora na 38. natjecanju mladih glazbenika Republike Slovenije (TEMSIG, 2009.)
Click or tap here to enter text.
ostalo
Click or tap here to enter text.
Datum objave:

17.9.2022.