DAN OTVORENIH VRATA – RASPORED RADIONICA (u veljači)

DAN OTVORENIH VRATA 2023

više o Danu otvorenih vrata (2023) održanome 28.01.2023. možete doznati na poveznici

RADIONICE:

VIII. ODSJEK: POZIV UČENICIMA SREDNJIH GLAZBENIH ŠKOLA

Pozivaju se svi zainteresirani kandidati za upis studija glazbene pedagogije na radionicu iz teorije glazbe, solfeggia, harmonije i harmonije na klaviru u subotu, 28 siječnja 2023. godine u sklopu Dana otvorenih vrata Muzičke akademije Sveučilišta u Zagrebu. Radionica će se odvijati prema sljedećem rasporedu u sobi 339 (3. kat):

Zahtjevi na kvalifikacijskom ispitu (uvod) i teorija glazbe – doc. dr. sc. Nikolina Matoš (13:00 – 14:15)

Solfeggio (diktat i pjevanje) – mag. mus. Ivor Prajdić, asist. (14:30 – 15:45)

Harmonija (pisani dio) i harmonija na klaviru – prof. art. Dalibor Bukvić (16:00 – 17:15)

Radionica je besplatna, a s obzirom na prostorno ograničenje, namijenjena je isključivo kandidatima koji planiraju pristupiti kvalifikacijskom ispitu u 2023. godini.

Radionica iz solfeggia
Prikaz razredbenog ispita za instrumentalne odsjeke, odsjek za pjevanje i odsjek za muzikologiju
4. 2. 2023., subota, od 10 do 11:30 sati u dvorani Stančić 439 (4. kat)
Radionica je besplatna i prijave nisu potrebne.
Voditeljica radionice je Vesna Nicole Klarić, v. pred.

POZIV UČENICIMA SREDNJIH GLAZBENIH ŠKOLA
Pozivaju se zainteresirani učenici viših razreda srednjih glazbenih škola koji imaju namjeru pristupiti prijemnom ispitu na Muzičkoj akademiji Sveučilišta u Zagrebu za studije kompozicije, teorije glazbe, dirigiranja, muzikologije, čembala i orgulja na

Seminar iz polifonije
4. 2. 2023., subota, od 12 – 16 sati u sobi 326 (3. kat)
Radionica je besplatna.
Prijave za seminar poslati do 20. 1. 2023. na adresu elektroničke pošte pročelnika I. odsjeka, prof. art. Berislava Šipuša sipus@hds.hr.

Voditelj radionice je prof. art. Vjekoslav Nježić.

POZIV UČENICIMA SREDNJIH GLAZBENIH ŠKOLA
Pozivaju se zainteresirani učenici četvrtog razreda srednjih glazbenih škola koji imaju namjeru pristupiti prijemnom ispitu na Muzičkoj akademiji Sveučilišta u Zagrebu za studije kompozicije, teorije glazbe, dirigiranja, muzikologije, čembala i orgulja na
Seminar iz harmonije i harmonije na klaviru
18. 2. 2023., subota, od 10 – 13 te od 14 – 17 sati u zgradi Muzičke akademije u sobi 339 (3. kat)

Seminar je besplatan.
Zbog ograničenog broja sudionika seminara ulaz će biti omogućen samo učenicama i učenicima koji žele pristupiti prijemnom ispitu na Muzičkoj akademiji u Zagrebu, a prednost će imati one učenice i oni učenici koji su maturanti u svojim srednjim glazbenim školama.
Prijave za seminar poslati na adresu elektroničke pošte pročelnika I. odsjeka, prof. art. Berislava Šipuša, do 1. 2. 2023. : sipus@hds.hr i na ante.knesaurek@gmail.com
Voditelj seminara je prof. art. Ante Knešaurek.