Dobitnici Rektorove nagrade za akademsku godinu 2020./2021.

Čestitamo dobitnicima Rektorove nagrade!

POPIS IMENA SVIH DOBITNIKA REKTOROVE NAGRADE ZA AK. GOD. 2020./2021. (link: http://www.unizg.hr/fileadmin/rektorat/Istrazivanja/Znanstvena_postignuca/Nagrade/Rektorova/2020_2021_Dobitnici_Rektorove_nagrade.pdf )

(a) Nagrada za individualni znanstveni i umjetnički rad (jedan ili dva autora):

Arsen Dalibaltayan, klavir

Koncert 300 za Beethovena i Stravinskog, uz simfonijski orkestar Muzičke akademije Sveučilišta u Zagrebu,  L. van Beethoven: Drugi koncert za klavir i orkestar u B-duru, op. 11 – 7.11.2020.

Jurica Mrčela, violončelo

Solistički koncert uz pratnju Zagrebačke filharmonije u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog – Dmitrij Šostakovič: 1. koncert za violončelo i orkestar, op. 107 – 4.6.2021.

Patricia Žudetić, sopran

Muzičko-scenska izvedba uloge Sestre Angelice u izvedbi Pasticcio-opere ‘Suor Angelica et Autres Sœurs’ uz komorni ansambl Muzičke akademije Sveučilišta u Zagrebu – 11. i 13.2.2021.

Josip Prajz, kompozicija

praizvedbe autorskih skladbi na koncertima Cantus Ansambla i Zagrebačkih solista

Lucija Jelušić, sopran

Koncertna izvedba uloge Pepeljuge, opera ‘Pepeljuga’ Julesa Masseneta, uz simfonijski orkestar Muzičke akademije Sveučilišta u Zagrebu – 8.5.2021.

Paula Jadrušić, klavir

Solistički koncert uz Zagrebačke soliste – W.A. Mozart: Koncert za klavir i orkestar br. 23 u A-duru, K 488 – I. Allegro

Petra Akrap, klavir

Solistički koncert uz Zagrebačku filharmoniju, Šimun Matišić: Skulpture za glasovir i orkestar (praizvedba) – 1.6.2021.

U kategoriji (d) Nagrada za “veliki” umjetnički rad (više od deset autora):

Izvedba glazbeno-scenskog djela ‘Suor Angelica et Autres Sœurs’ – solisti i komorni ansambl Muzičke akademije Sveučilišta u Zagrebu, u suradnji MUZA, ADU, ALU, FSB i Hochschule der Künste Bern, Koncertna dvorana Blagoje Bersa – 10. – 13.2.2021.

(e) Nagrada za posebne natjecateljske uspjehe pojedinaca:

Josipa Bilić – dobitnica I. nagrade u III. kategoriji na međunarodnom pjevačkom natjecanju József Simándy International Singing Competition, Szeged (Mađarska) – 20.6.2021.

Franko Klisović – dobitnik I. nagrade na međunarodnom pjevačkom natjecanju Concorso lirico ‘Tullio Serafin’, Vicenza (Italija) – 14.6.2021. i dobitnik III. nagrade na međunarodnom pjevačkom natjecanju Premiere Opera Foundation – NYIOP International Voice Competition 2020, New York (SAD) – 15.12.2020.

Darija Auguštan – dobitnica I. nagrade na međunarodnom pjevačkom natjecanju Concorso Lirico Internazionale ‘Mario Orlandoni’, Como (Italija) – 16.5.2021. i dobitnica I. nagrade na međunarodnom pjevačkom natjecanju Concorso lirico ‘Tullio Serafin’, Vicenza (Italija) – 14.6.2021.

(f) Nagrada za društveno koristan rad u akademskoj i široj zajednici

Marija Anđela Biondić, Tena Maletić – Projekt: Tko to tamo svira?!