15 invencija, 15 izvođača, samo jedan Bach / ciklus koncerata Vivat academia

Integralna izvedba

IZVOĐAČI

Sabrina Zelić, voditeljica projekta
Đuro Tikvica; Đorđe Stanetti; Pavao Mašić, Laura Vadjon; Ante Knešaurek; Mario Penzar, Dani Bošnjak; Diana Grubišić Ćiković, Veronika Ćiković; Lidija Horvat Dunjko, Emanuel Tomljenović; Milko Pravdić, Rude Mimica; Jure Černeha

O KONCERTU

Projekt 15 invencija – 15 izvođača – samo 1 Bach usko je vezan uz izdavanje prijevoda knjige Aleksandra Majkapara J. S. Bach: Dvoglasne invencije koja za našu kulturnu, glazbenu i pijanističku javnost predstavlja vrijednu novinu. Knjiga nosi brojne informacije, spoznaje, analize koji doprinose boljoj izvedbi.

Na koncertu će Bachove invencije prozvučati na klaviru, orguljama, čembalu, u obradi za dva klarineta, dvije harfe, dva pjevača kao i aranžirane za glas i orgulje, violinu i čembalo, obou i čembalo, obou i orgulje. Prozvučat će također i improvizacije na neke od invencija. Cilj koncerta nije samo njihova integralna izvedba, već i pokazivanje njihove neograničene mnogostranosti i primjene kako tijekom cjelokupnog školovanja, tako i tijekom umjetničkog rada profesionalnih glazbenika. Nesvakidašnja, netipična i neobična predložena integralna izvedba Bachovih Dvoglasnih invencija, dosada nije u cijelosti zazvučala pred hrvatskom publikom.

Uz uvodnu riječ muzikologinje Sanje Kiš Žuvele video snimkom će se publici obratiti autor knjige Aleksandar Majkapar.

Pod pokroviteljstvom:
Predsjednika Republike Hrvatske