• Ovaj događaj je prošao.

20 godina Virtuosa: Ad libitum / ciklus koncerata Virtuoso

14 travnja @ 19:00

20KN – 30KN

Dok Muzička akademija slavi 100 godina od osnutka, njen najdugovječniji ciklus koncerata slavi 20 godina postojanja!

Riječ je, naravno, o ciklusu Virtuoso! Ciklus Virtuoso pokrenuli su u listopadu 2001. godine tadašnji studenti klavira Mario Šoša, Jurica Šoša i Ivan Škreblin u želji da sebi i kolegama pruže priliku za nastupanje i predstavljanje publici. Zamišljen kao ciklus studenata klavira, Virtuoso je otvoren 18. studenog 2001. godine koncertom Ivana Batoša, Filipa Faka i Dina Kalebote, a na programu u gotovo punoj dvorani Hrvatskog glazbenog zavoda našle su se Brahmsove klavirske sonate. Ciklus je zahvaljujući snažnoj podrški kolega, profesora, publike i kritike samo nastavio rasti, pa su već u drugoj sezoni u Virtuosu počeli nastupati i studenti drugih smjerova, a nešto kasnije i kolege s drugih akademija, mladi, tek diplomirani glazbenici, komorni sastavi i manji orkestri. Koncerti su se održavali u velikoj dvorani HGZ-a, a nerijetka su bila gostovanja u Velikoj Gorici, Samoboru, Lipiku i drugim gradovima.

SLAVLJENIČKI KONCERT

Dvadeset godina nakon osnutka Virtuoso se održava u koncertnoj dvorani Blagoje Bersa Muzičke akademije, a posljednji koncert 21. sezone, kojim ćemo proslaviti 20 godina postojanja ciklusa, održat će se u Bersi u četvrtak, 14. travnja 2022. godine u 19 sati!

Fernando Sor: Grand Solo, op. 14
Tomislav Jelavić, apsolvent gitare

Jacob ter Veldhuis: Buku
Luka Norac, apsolvent saksofona

Lovro Stipčević: Ataraxia (praizvedba)
Filip Nemet-Gužvić, 4. godina viole

Jacques Offenbach: Les oiseaux dans la charmille, arija Olimpije iz Hoffmanove priče
Neža Vasle, sopran, 5. godina pjevanja
Luka Škrlec, 3. godina klavira

Leoš Janáček: Sonata 1. X. 1905.
I Slutnja
II Smrt
Petar Krokar, 5. godina klavira

Gabriel Faure: Puisqu’ici-bas toute âme, op. 10, br. 1
Johannes Brahms: Drei duette, op. 20, br. 3
Die meere
Marija Salečić, sopran, 4. godina pjevanja
Dina Jularić Ivančić, mezzosopran, 4. godina pjevanja
Stela Beno, 5. godina klavira

Claude Debussy: Sonata za violinu i klavir u g-molu, L.140
I Allegro vivo
Ana Pavković, apsolventica violine
Domagoj Gušćić, klavir, umjetnički suradnik

Alexandre Esperet: Ceci n’est pas une balle
Mario Čavlek, 5.godina udaraljki
Luka Mihajlović, 4. godina udaraljki
Vedran Vujec 5.godina udaraljki

Camille Saint-Saëns: Karneval životinja: velika zoološka fantazija
            I Uvod i kraljevski marš lava
            II Kokoši i pijetlovi

Monika Popović, klarinet
Suzana Komazin, udaraljke

IZLOŽBA

Ovogodišnji organizatori Virtuosa – Irma Bulaja, Antonio Ceković i Janko Franković – poželjeli su osim koncertom proslaviti dvadeset godina i izložbom! Na izložbi, kojoj su u središtu prva, druga i jubilarna, deseta sezona ciklusa, publika će imati priliku vidjeti fotografije, plakate te novinske najave i osvrte. Fotograf desete sezone je Vilim Štih, a prvih dviju Krešo Mihelić – zaljubljenik u glazbu i fotografiju te velika podrška mladim glazbenicima i ciklusu Virtuoso od samih njegovih početaka. Stoga Vas pozivamo da prije koncerta 14. travnja prošetate izložbom koja će biti postavljena u predvorju naše zgrade od 11. do 14. travnja te da prolistate foto albume koje nam je Krešo ustupio, a koji dokumentiraju Virtuoso od 2003. do 2007. godine, odnosno od njegove treće do sedme sezone. Nadamo se da će se neki od Vas i pronaći na fotografijama!

ULAZNICE

Cijena ulaznice u pretprodaji: 20 kn.

Cijena ulaznice na dan koncerta: 30 kn.

Ulaznice se kupuju na portalu Ulaznice.hr, ovlaštenim prodajnim mjestima i blagajni dvorane Bersa dva sata prije početka koncerta.

Studenti i zaposlenici Muzičke akademije imaju pravo na besplatne ulaznice za ciklus Virtuoso, a mogu ih preuzeti na blagajni dvorane Bersa dva sata prije početka koncerta.

Pod pokroviteljstvom:
Predsjednika Republike Hrvatske