• Ovaj događaj je prošao.

GOSTOVANJE / HRVATSKI OPERETNI INTERMEZZO / Hrvatski dom Split

27 travnja @ 20:00

20KN

Dvije hrvatske umjetničke akademije ove godine slave velike obljetnice – Muzička akademija u Zagrebu slavi 100, a Umjetnička akademija u Splitu 25 godina postojanja! Razlog je to za zajednički projekt nazvan Hrvatski operetni intermezzo!

Riječ je koncertu na kojem će studenti pjevanja dviju akademija splitskoj publici predstaviti najljepše arije iz opereta hrvatskih autora! Na programu će se naći najljepši ulomci iz opereta Bosonga plesačica i Barun Trenk Srećka Albinija, Momci na brod Ivana pl. Zajca te Spli’ski akvarel, Kraljica lopte, Jurek i Štefek, Avantura u Šangaju i Mala Floramye Ive Tijardovića, Splićanina koji je djelovao i u rodnom gradu i u Zagrebu. Veseli nas što u projektu osim studenata Muzičke i Umjetničke akademije sudjeluju i studenti Tekstilno-tehnološkog fakulteta koji su osmislili i odabrali kostime te Kristina Grubiša, studentica režije na Akademiji dramske umjetnosti. Voditelji projekta sa zagrebačke strane su Eva Kirchmayer Bilić i Kristina Beck Kukavčić, a sa splitske Žana Marendić, maestro Hari Zlodre, Ante Jerkunica, Elena Nikolaeva i Igor Glushkov.

U Splitu nas čekaju dvije izvedbe – u utorak 26. travnja u 18 sati u foyeru HNK u sklopu Marulićevih dana te u srijedu 27. travnja u 20 sati u Hrvatskom domu Split!

Muzička akademija u Zagrebu

IZVOĐAČI
Laura Marincel Haller, Petra Cik, Katarina Margaretić, Barbara Pijetlović, Nela Katalenić-Klinar, Antonija Žarković, Tena Lončarević, Dea Qivlaku, Emanuel Tomljenović, Stefano Surian, Luka Čevizović, pjevači

Eva Kirchmayer Bilić, umjetnički savjetnik, klavir

VODITELJICE PROJEKTA
mr. art. Eva Kirchmayer Bilić, umjetnički savjetnik, mr. art. Kristina Beck Kukavčić, viši predavač – u okviru kolegija Hrvatska vokalna baština

SCENSKI POKRET I KOREOGRAFIJA
Mateja Pučko-Petković, viši predavač

REDATELJICA
Kristina Grubiša (ADU)

IZBOR KOSTIMA I KOSTIMOGRAFIJA
studenti 1. godine diplomskog studija Tekstilnog i modnog dizajna, smjer Kostimografija: Sara Bardić, Josip Đerek, Teodora Kralj, Ema Marković-Imbrija, Ana Roko i Sofija Curiš (TTF)

MENTORICE
doc. art. Barbara Bourek, izv. prof. dr. sc. Irena Šabarić, stručna suradnica dr. sc. Beti Rogina-Car i Franka Karin, ass.

PRODUKCIJA
Gabriela Paradžik

Umjetnička akademija u Splitu

IZVOĐAČI