• Ovaj događaj je prošao.

Lisinski subotom: 300 za Beethovena i Stravinskog!

07-11-2020 @ 19:30

Muzička akademija ponovno nastupa u Lisinskom! U godini u kojoj cijeli umjetnički svijet obilježava 250. obljetnicu rođenja Ludwiga van Beethovena, i mladi glazbenici, studenti Muzičke akademije Sveučilišta u Zagrebu, iskazuju poštovanje jednome od najvećih skladatelja u povijesti glazbe. Osim toga, koncertom se obilježava dvadeset godina nastavnog rada dirigentice Jasenke Ostojić, koja će i ravnati izvedbom!

Više informacija o programu možete pročitati ovdje.

Program:
Ludwig van Beethoven: Uvertira Egmont, op. 84
Ludwig van Beethoven: Drugi koncert za glasovir i orkestar u B-duru, op. 19
Igor Stravinski: Žar-ptica, baletna suita

SIMFONIJSKI ORKESTAR MUZIČKE AKADEMIJE
SVEUČILIŠTA U ZAGREBU

ARSEN DALIBALTAYAN, glasovir
JASENKA OSTOJIĆ, dirigentica

Autorice plakata: Bruna Čičin-Šain, Lana Banek i Andrea Bielen, studentice Studija dizajna na Arhitektonskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Prema riječima autorica, vizual predstavlja energiju i duh skladbi te je inspiriran Beethovenovim rukopisom na notnim zapisima te djelima Stravinskog koji je bio nadahnut ruskim folklorom, čije su nošnje protkane različitim uzorcima i oblicima.

07-11-2020
View Događaj Website