• Ovaj događaj je prošao.

Orguljski festival Anabasis: Barokni trolist: Bach – Händel – Vivaldi

30 ožujka @ 19:00-20:00

Ulaz slobodan.

Program:

1. J. S. Bach: Fantazija i fuga u c-molu, BWV 537

Klara Čanić, 1. g.

2. G. F. Händel: Arija Piangeròla sorte mia…

Marko Antolković, kontratenor

3. J. S. Bach: Preludij i fuga u f-molu, BWV 534

Mladen Bonomi, 2. g.

4. A. Vivaldi: Sonata br. 8 za dvije violine i continuo

Ema Perić / Tanja Felja, violine

5. J. S. Bach: Preludij u c-molu, BWV 546

Goran Gregorin, orgulje, 4. g.

6. A. Vivaldi: Arija Vedrò con mio dilletto

Marko Antolković, kontratenor

Ema Perić / Tanja Felja, violine

7. J. S. Bach: Fuga u e-molu, BWV 548

Dubravko Čepulić Polgar, orgulje, 3. g.

8. A. Vivaldi: Koncert za dvije trublje u C-duru, RV 537

Karlo Vlahek / Lovro Ticl, trublje

Goran Gregorin, orgulje

Ulaz je slobodan uz ograničen broj slušatelja prema preporukama zbog epidemiološke situacije.

Nove orgulje Muzičke akademije u dvorani Huml koje je sagradila tvrtka Eisenbarth iz Passaua, od samog postavljanja u rujnu 2016. zaživjele su kroz Orguljski festival Anabasis. Prekrasan instrument zaokružena, uravnotežena i topla homogenog zvuka te rafiniranih solo-registara ne samo da svojom kvalitetom ispunjava zahtjeve održavanja nastave, već pruža mogućnost muziciranja i održavanja koncerata orguljske i komorne glazbe u dvorani Huml. Koncertni ciklus Anabasis ostvaruje se u suradnji s Katoličkim bogoslovnim fakultetom, uz sudjelovanje studenata Muzičke akademije i Instituta za crkvenu glazbu.

Festival već petu akademsku godinu donosi osam tematski osmišljenih koncerata na kojima se na interdisciplinaran način predstavlja orguljska literatura u suglasju riječi, slike i zvuka. Teme koncerata obuhvaćaju različita stilska razdoblja te obrađuju različite aspekte poimanja glazbe kroz povijest. Dvoranski prostor akademije omogućava i predstavljanje svjetovnije strane orgulja, instrumenta koji sam po sebi već nosi uvriježenu konotaciju sakralnosti. Svjetovnost se tako očituje kroz programski koncept koji je proširen i na prigodničarske teme sa svrhom da se oslobodi kreativnost i glazbeno promišljanje sudionika.

Uz Eisenbarthove orgulje studenti muziciraju na pozitivu i portativu, novosagrađenim instrumentima iz Umjetničke radionice Heferer, a koncert u siječnju održava se na Riegerovim orguljama u dvorani Blagoje Bersa.

30 ožujka
Cijena: