• Ovaj događaj je prošao.

Orguljski festival Anabasis: Dies alumni – Katarina Javora

25 siječnja @ 19:00-20:00

Ulaz slobodan

Ulaz na koncert je moguć uz predočenje EU covid potvrde ili važećeg antigenskog ili PCR testa.

Johann Sebastian Bach: Preludij i fuga u h-molu, BWV 544

Cesar Franck: Koral u h-molu, FWV 39:2

Gabriel Fauré (transkripcija Louis Robilliard): Sicilienne iz suite Pelléas et Mélisande, op. 80

Johann Sebastian Bach: Die Kunst der Fuge, BWV 1080
Contrapunctum 1
Contrapunctum 3

Maurice Duruflé: Prélude et Fugue sur le nom d`Alain, op 7

Koncert se održava u koncertnoj dvorani Blagoje Bersa.

Orgulje u dvorani Huml Muzičke akademije koje je sagradila tvrtka Eisenbarth iz Passaua, od samog postavljanja u rujnu 2016. zaživjele su kroz Orguljski festival Anabasis. Prekrasan instrument zaokružena, uravnotežena i topla homogenog zvuka te rafiniranih solo-registara ne samo da svojom kvalitetom ispunjava zahtjeve održavanja nastave, već pruža mogućnost muziciranja i održavanja koncerata orguljske i komorne glazbe u dvorani Huml. Koncertni ciklus Anabasis ostvaruje se u suradnji s Katoličkim bogoslovnim fakultetom, uz sudjelovanje studenata Muzičke akademije i Instituta za crkvenu glazbu.

Festival već šestu akademsku godinu donosi osam tematski osmišljenih koncerata na kojima se na interdisciplinaran način predstavlja orguljska literatura u suglasju riječi, slike i zvuka. Teme koncerata obuhvaćaju različita stilska razdoblja te obrađuju različite aspekte poimanja glazbe kroz povijest. Dvoranski prostor Akademije omogućava i predstavljanje svjetovnije strane orgulja, instrumenta koji sam po sebi već nosi uvriježenu konotaciju sakralnosti. Svjetovnost se tako očituje kroz programski koncept koji je proširen i na prigodničarske teme sa svrhom da se oslobodi kreativnost i glazbeno promišljanje sudionika.

Pod pokroviteljstvom:
Predsjednika Republike Hrvatske