Promocija notnog izdanja i CD-a: Skladbe Ivana pl. Zajca posvećene pjevačkom društvu Vijenac

6 prosinca @ 19:00

Govoreći o opusu Ivana pl. Zajca malo tko će odmah pomisliti na njegov interes za sakralnu glazbu. Međutim, u njegovu veličanstvenomu skladateljskom opusu od nešto više od 1000 skladbi oko 120 naslova sakralne je tematike. S obzirom na tu činjenicu, prof. dr. sc. Katarina Koprek s Katoličkog bogoslovnog fakulteta osmislila je i vodila projekt Sakralna glazba Ivana pl. Zajca i Pjevačko društvo Vijenac sa suradnicama Ines Fočić, prof. v. pred., i izv. prof. art. Viktorijom Čop 2017. godine. Projekt je realiziran muzikološkim istraživanjima, iščitavanjem, prijepisom izvorne građe i izdavanjem knjige, tj. notnoga materijala Pjevačko društvo Vijenac i Ivan pl. Zajc. Skladbe Ivana pl. Zajca posvećene Pjevačkom društvu Vijenac. U 2019. godini ovaj se projekt nastavio organiziranjem prve suvremene izvedbe skladbi obuhvaćenih objavljenim notnim izdanjem, kao dio umjetničko-istraživačkoga projekta Instituta za crkvenu glazbu KBF-a Sveučilišta u Zagrebu, pod vodstvom izv. prof. art. Viktorije Čop. Koncert je u suradnji s Muzičkom akademijom, održan u Atriju Muzeja Mimara u prosincu 2019. godine, a potom su u Crkvi Bezgrješnog Srca Marijina na Jordanovcu sve skladbe i snimljene. U razdoblju kroz 2020. i 2021. godinu rad na projektu nastavljen je u vidu izrade i objavljivanja nosača zvuka, u suradnji sa izdavačkom kućom Cantus d.o.o.

6 prosinca
Događaj Category: