• Ovaj događaj je prošao.

Vivat academia: Ljubavni napitak + LIVE STREAM

19 svibnja @ 19:30-20:30

Zatvoreno događanje.

Ulaz je moguć samo za studente i zaposlenike Muzičke akademije, a za sve zainteresirane, organiziran je live stream na YouTube kanalu Muzičke akademije: https://www.youtube.com/watch?v=JLrBzYWwwis

Predstavljamo skraćenu verziju Ljubavnog napitka!

Komičnu operu Ljubavni napitak skladao je Gaetano Donizetti u samo dva tjedna. Najranija je od njegovih opernih djela koja nikada nije sišla sa standardnog repertoara velikih opernih kuća, a i tijekom skladateljeva života (1797.-1848.) bila je njegovo najizvođenije djelo zahvaljujući zanimljivom i duhovitom zapletu koji opisuje peripetije mladog ljubavnog para Adine i Nemorina.
Plemeniti je Nemorino nesretno zaljubljen u Adinu, nesiguran kako će osvojiti njezino srce, pogotovo dolaskom narednika Belcorea koji dolazi sa svojom vojnom postrojbom u selo i nastoji oženiti Adinu. Nagli dolazak Dulcamare – nadriliječnika koji, pod varkom da prodaje čarobni ljubavni napitak, zapravo prodaje bordeauxi – Nemorinu se čini kao spas. Dulcamara ga uvjerava da popije napitak i vrlo brzo će Adina biti njegova…

Tada počinje zaplet opere koja je bogata dražesnim melodijama, šarmantnim motivima, istančanim harmonijama, arijama, duetima i ansamblima u prozračnoj i profinjenoj instrumentaciji. Privlači jednostavnom briljantnošću i neodoljiva je u svakom pogledu.

Ovo djelo preporučuje glazbu kao univerzalni lijek zbog toga što posjeduje čarobne osobine koje sam Dulcamara (u prijevodu slatko-gorak) pripisuje vlastitom pripravku koji paralizirane vraća u život služeći dobrobiti čovječanstva.

Mentor i umjetnički voditelj: Giorgio Surian

Uloge:
Stefani Pijetlović, Adina
Filip Filipović, Nemorino
Benjamin Šuran, Belcore
Miha Bole, Dulcamara
Tena Lončarević, Gianetta
Barbara Pijetlović, Nela Katalenić Klinar, Dea Qivlaku, tri mlade mještanke
Lana Bradić, klavir

Program:
Introdukcija
Cavatina – Quanto é bella, quanto é cara – Nemorino
Cavatina – Della crudele Isotta – Adina
Cavatina i stretta – Come Paride vezzoso – Belcore
Cavatina – Udite o rustici – Dulcamara
Duet – Voglio dire – Nemorino i Dulcamara
Recitativ – Caro elisir, sei mio! – Nemorino
Scena i duet – Esulti pur la barbara – Adina i Nemorino
In guerra ed in amore, Adina, o credimi – kvartet Adina, Gianetta, Nemorino, Belcore
Recitativ i Barcaruola – Io son ricco e tu sei bella – Adina, Dulcamara
Scena i duet – Venti scudi – Nemorino i Belcore
Saria possibile – Gianetta i mlade mještanke
Kvartet – Dell ‘Elisir mirabile – Adina, Gianetta, Nemorino, Dulcamara
Duet – Quanto amore – Adina i Dulcamara
Romanza – Una furtiva lacrima – Nemorino
Arija – Prendi, per me sei libero – Adina
Recitativ – Alto! Fronte!
Finale – Prediletti dalle stelle

19 svibnja