Vivat academia: Vivat violoncello! + LIVE STREAM

25 studenoga @ 19:30

20KN – 30KN
Nakon duge pauze najavljujemo prvi koncert ciklusa Vivat academia! Koncertom Vivat violoncello! violončelist Branimir Pustički i njegovi studenti otvorit će novu sezonu ovoga ciklusa, nastalog u želji da zajednički muziciraju profesori i studenti Muzičke akademije.
“…jedno fino stanje duha i uha” kad se mladi violončelisti okupljaju u većem broju i predaju zadovoljstvu zajedničkog muziciranja i druženja…”
Valter Dešpalj, o Cellomaniji
Ansambli sastavljeni od više violončela svojim unikatnim zvukom plijene pažnju publike od 1972. godine kada je osnovan ansambl 12 violončela Berlinske filharmonije. Cellomania, sjajan projekt iz 1991. godine profesora emeritusa Valtera Dešpalja, popularizirao je “zbor violončela” u Hrvatskoj i pobudio želju u mladim violončelistima za sudjelovanjem u takvom sastavu. Veliki opseg registra instrumenta, kao i ugodan timbar pogodno su tlo za zajedničko komorno muziciranje, a zbog svojih mnogih umjetničkih i pedagoških mogućnosti i za glazbeni i tehnički napredak svakog člana ansambla.
IZVOĐAČI
ANSAMBL VIOLONČELA
Lucija Pejković
Tonko Marković
Lana-Lucija Horvatić
Ana Majer
Lucija Mušac
Janko Franković
Karla Kostović
Branimir Pustički, nasl. doc. art.
W.A. Mozart: Figaro, uvertira
L. Boccherini: Musica notturna delle strade di Madrid
G. Rossini: Une Larme
G. Faure: Pavane
P.I. Čajkovski: Pezzo Capriccioso
J. Sibelius: Valse Triste
B. Bartok: Rumunjski narodni plesovi
Za sve zainteresirane koji nisu u mogućnosti doći na koncert, bit će organiziran prijenos uživo na YouTube kanalu Muzičke akademije!
Publiku molimo da, ukoliko je u mogućnosti, ulaznice kupi preko interneta ili na ovlaštenim prodajnim mjestima kako bi se smanjila gužva neposredno prije koncerta.
Cijena ulaznice: 30 kn.
Cijena ulaznice za učenike, studente i umirovljenike: 20 kn.

25 studenoga
Cijena: