Vivat academia: Zamijenjene uloge + LIVE STREAM

12-05-2021 @ 19:30

20KN – 30KN
Pozivamo Vas na neobičan koncert u kojem mijenjamo uloge!
U koncertu Zamijenjene uloge solisti su Linda Mravunac Fabijanić na čembalu i Ivan Batoš na klaviru, dok su mladi studenti saksofona uz vodstvo Tomislava Žužaka njihova pratnja.
PROGRAM*
J. S. Bach: Koncert za čembalo i orkestar u d-molu BWV 1052 (21′)
B. Papandopulo: Koncert za čembalo i gudače (20′)
(obrada za čembalo i kvartet saksofona Linda Mravunac Fabijanić)
C. Franck: Simfonijske varijacije (17′)
B. Papandopulo: Drugi koncert za klavir i orkestar (23′)
(obrada za klavir i kvartet saksofona Ivan Batoš)
* Program je podložan izmjenama.
Orkestralne partiture Bacha i Francka obradili su za kvartet saksofona Linda Mravunac Fabijanić i Ivan Batoš, te su ih izveli uz Papandopulo kvartet 2016. godine. Posebno za ovaj projekt obradit će još dva koncerta Borisa Papandopula, te ih premijerno u ovoj verziji izvesti u godini u kojoj se obilježava 30. godišnjica smrti našeg velikog skladatelja.
Cilj je Zamijenjenih uloga istraživanje novih mogućnosti suradnje saksofonskog kvarteta i klavira, kao obogaćivanje literature kroz upoznavanje stilskih karakteristika skladbi koje su nastale prije izuma saksofona, a na čijim načelima počiva interpretacija skladbi kasnijih stilskih razdoblja.
Publiku molimo da, ukoliko je u mogućnosti, ulaznice kupi preko interneta ili na ovlaštenim prodajnim mjestima kako bi se smanjila gužva neposredno prije koncerta.
Cijena ulaznice: 30 kn.
Cijena ulaznice za učenike, studente i umirovljenike: 20 kn.

12-05-2021
Cijena: