• Ovaj događaj je prošao.

Vivat academia: Zamijenjene uloge + LIVE STREAM

12 svibnja @ 19:30

Zatvoreno događanje.
Zbog epidemiološke situacije ulaz na koncert moguć je samo studentima i zaposlenicima Muzičke akademije, a za sve zainteresirane koji nisu u mogućnosti doći na koncert, organiziran je livestream na YouTube kanalu Muzičke akademije: https://www.youtube.com/channel/UCYSSh10xAUDYlMl-Ja7HA3w.
Pozivamo Vas na neobičan koncert u kojem mijenjamo uloge!
U koncertu Zamijenjene uloge solisti su Linda Mravunac Fabijanić na čembalu i Ivan Batoš na klaviru, dok su mladi studenti saksofona uz vodstvo Tomislava Žužaka njihova pratnja.
PROGRAM
Boris Papandopulo: Koncert za čembalo i komorni orkestar (obradila Linda Mravunac Fabijanić)
I. Toccata. Allegro con brio
Johann Sebastian Bach: Koncert za čembalo i orkestar u d-molu BWV 1052
(obradila Linda Mravunac Fabijanić)
I. Allegro
II. Adagio
III. Allegro
Cesar Franck: Simfonijske varijacije za klavir i orkestar (obradio Ivan Batoš)
IZVOĐAČI
Bartol Stopić, 5.g., sopranski saksofon
Luka Relić, 1.g., altovski saksofon
Dragutin Roić, 2.g., altovski saksofon
Jakov Varezić, 3.g., tenorski saksofon
Dominik Grgić, altovski saksofon
Tomislav Žužak, baritonski saksofon
Linda Mravunac Fabijanić, čembalo
Ivan Batoš, klavir
Orkestralne partiture Bacha i Francka obradili su za kvartet saksofona Linda Mravunac Fabijanić i Ivan Batoš, te su ih izveli uz Papandopulo kvartet 2016. godine. Posebno za ovaj projekt obrađen je koncert Borisa Papandopula te će se premijerno u ovoj verziji izvesti u godini u kojoj se obilježava 30. godišnjica smrti našeg velikog skladatelja.
Cilj je Zamijenjenih uloga istraživanje novih mogućnosti suradnje saksofonskog kvarteta i klavira, kao obogaćivanje literature kroz upoznavanje stilskih karakteristika skladbi koje su nastale prije izuma saksofona, a na čijim načelima počiva interpretacija skladbi kasnijih stilskih razdoblja.

12 svibnja
Cijena: