Novosti Erasmus+ KA103/131

Važna obavijest Sveučilišta u Zagrebu okvirnim datumima raspisa i objave rezultata Erasmus+ natječaja KA103/KA131 (programske zemlje) u sljedećim mjesecima:

– do kraja ovoga tjedna planira se objava rezultata Erasmus+ natječaja za mobilnost studenata za studijski boravak (SMS) – programske zemlje KA103 za zimski semestar ak. god. 2021./22.

– do sredine svibnja se planira objava Erasmus+ natječaja za mobilnost studenata za studijski boravak (SMS) – programske zemlje KA131 (bivši KA103) za ljetni semestar ak. god. 2021./22. Natječaj bi bio otvoren do kraja mjeseca.

– sredina lipnja: raspis Erasmus+ natječaja za mobilnost studenata u svrhu stručne prakse (SMP) – programske zemlje KA131 (bivši KA103), za najraniji polazak od 1. listopada 2021.

Ovi najavljeni datumi raspisa novih natječaja su okvirni i mogu nešto varirati zavisno od tehničkih mogućnosti i novih informacija o provedbi novog programskoga razdoblja.

Budući da je ostvareno veoma mali broj mobilnosti koje su odobrene na Erasmus+ natječaju za mobilnost (ne)nastavnog osoblja (STA i STT) u ak. god. 2020./2021. – programske zemlje (KA103), produžuje se rok za realizaciju ovih mobilnosti do zaključno 30. rujna 2022. (korisnici ovih mobilnosti bit će o ovom produžetku obaviješteni do kraja tjedna u posebnom mailu) te se novi raspis Erasmus+ natječaja za mobilnost (ne)nastavnog osoblja za programske zemlje, KA131 (bivši KA103) planira u (kasnu) jesen 2021. Osoblje koje planira nove mobilnosti u razdoblju do raspisa novog Erasmus+ natječaja može koristiti mogućnosti razmjene u sklopu drugoga kruga Natječaja za akademsku mobilnost koji će biti raspisan do kraja ovoga tjedna.

Pozivamo vas da pratite mrežne stranice Sveučilišta u Zagrebu http://www.unizg.hr/suradnja/medunarodna-razmjena/natjecaji/