ODLUKA DEKANA O RADU U ZGRADI OD 16. STUDENOG 2021.

Dragi studenti, poštovani zaposlenici i vanjski suradnici,

Od utorka, 16. studenog 2021. u zgradu Muzičke akademije ulazit će se po drugačijim pravilima nego do sada.

Za sve studente Muzičke akademije, te studente drugih akademija i fakulteta Sveučilišta u Zagrebu koji sudjeluju u realizaciji aktualnih zajedničkih umjetničkih i znanstvenih projekata, vrijede dosadadašnja pravila koja ih obvezuju na strogo pridržavanje općepoznatih protuepidemijskih mjera tijekom cijelog boravka u zgradi ali za sada BEZ obveze predočenja Covid potvrda ili negativnog testa na ulasku u zgradu.

Sukladno Odluci Stožera civilne zaštite RH o uvođenju posebne sigurnosne mjere obveznog testiranja od 12. studenog 2021. te odgovarajućoj uputi Ministarstva znanosti i obrazovanja, svi zaposlenici, vanjski suradnici te posjetitelji Muzičke akademije za ulazak u zgradu trebat će predočiti EU digitalnu Covid potvrdu ili drugi odgovarajući dokaz o cijepljenju, preboljenju odnosno negativnom testu.

Zaposlenici, vanjski suradnici te posjetitelji koji takav dokaz nemaju ili ga odbiju predočiti ne mogu ulaziti niti boraviti u službenim prostorijama. SVI koji u zgradu ulaze te u njoj borave obvezni su se također pridržavati svih propisanih protuepidemijskih mjera, posebnih preporuka i uputa HZJZ.

Popis mjesta na kojima je moguće testiranje možete pronaći na poveznici: https://civilna-zastita.gov.hr/UserDocsImages/CIVILNA%20ZA%C5%A0TITA/PDF_ZA%20WEB/COVID_LaboratojiProvodeTestiranja_12.11.2021.pdf

Muzička akademija  će okvirno jednom mjesečno, po primitku namjenskih sredstava od MZO, refundirati trošak testiranja svojih zaposlenika temeljem računa ovlaštenog testnog mjesta koje će zaposlenici koji imaju obvezu testiranja dostaviti računovodstvu. Muzička akademija ne može refundirati troškove testiranja vanjskim suradnicima niti gostima.

Ovlašteni djelatnici Muzičke akademije će na dvije točke ulaska u zgradi (glavni ulaz te sjeverna porta kod ulaza u garažu) provjeravati tko od zaposlenika, vanjskih suradnika i/ili gostiju ima kakvu potvrdu. Isti ovlašteni djelatnici imaju pravo pri provjeri zatražiti i predočenje identifikacijskog dokumenta.

Ako netko od djelatnika, koji temeljem Odluke ima obavezu testirati se, odbija testiranje ili predočenje rezultata važećeg testa NEĆE MU BITI OMOGUĆEN ULAZAK NA RADNO MJESTO. Isto vrijedi za ulazak u zgradu vanjskih suradnika te gostiju.

Za sve ostale obavijesti molim pratite mrežne stranice Akademije, mail adrese i ostale službene kanale komunikacije.

Molim sve studente, zaposlenike i vanjske suradnike da razumiju kako u provođenju ovih mjera nemamo izbora te da je dekan, kao osoba zadužena za njihovu provedbu, odlučio za sada primjenjivati samo zadani minimum bez dodatnih ograničenja za koje je mogućnost također predviđena istom Odlukom Stožera te Uputom MZO. Molim pridržavajte se zadanog okvira kako se ograničenja ne bi morala dodatno povećavati.

Vaš dekan,

Igor Lešnik, red. prof. art.