Izv.prof.art. Dalibor Bukvić

Harmonija A1(16h-18h),učionica 324

Harmonija B2(18h30-20h30),učionica 335

1.OBRAZOVANJE

Po dobivanju  stipendije francuske vlade usavršavao se na središnjem pariškom Konzervatoriju (odsjek elektroakustike, razred Laurenta Cuniota, 1996.-1997.), na  Nacionalnom konzervatoriju Boulogne, u razredu Michela Zbara (1996.-1998.) te na IRCAM-ovoj Ljetnoj akademiji u Parizu (1997.).

Usavršavao se na ljetnim tečajevima u Darmstadtu kod Karlheinza Stockhausena i Luce Lombardija (1996.).

Diplomirao je kompoziciju na Muzičkoj akademiji u Zagrebu kod Stanka Horvata (1995.).

2.RADNO ISKUSTVO

Od 2002.-2oo8. radio je u Parizu kao profesor glazbene teorije, klavira, improvizacije i korepetiotor na više pariških konzervatorija te na konzervatorijima u Ivry sur Seine i Fontenay aux Roses.

Od 2008. radi kao docent na Muzičkoj akademiji Sveučilišta u Zagrebu i predaje teorijsko-glazbene predmete.

3.Umjetnička djelatnost

Piše za solistička glazbala, komorne sastave, zbor i orkestar, glazbu za kazalište, film i televiziju te suvremeni ples.Surađuje sa Zagrebačkim kazalištem mladih, Hrvatskim narodnim kazalištem u Osijeku, zagrebačkom plesnom grupom „Gesta“, amsterdamskom trupom „Griftheater“ (s kojom je ostvario mimu Metafoe, fuziju glazbe, plesa, pokreta i glume), pariškim „Alchimistes“ te „Dance Mission“ iz San Francisca. Njegova su djela izvodili mnogobrojni  domaći i inozemni umjetnici i sastavi, među njima Zbor i Simfonijski orkestar HRT-a, Zagrebačka filharmonija, Cantus Ansambl, Simfonijski puhački orkestar Hrvatske vojske, Hrvatski komorni orkestar, Zagrebački solisti, violinist Goran Končar, basklarinetist Ratko Vojtek, orguljaš Mario Penzar, Limeni puhački kvintet „Volga“ iz Rusije, nizozemski oboist Bart Schneeman, a bila su predstavljena na koncertima i festivalima u Hrvatskoj, BiH, Austriji, Njemčkoj, Francuskoj, Danskoj, Španjolskoj, Meksiku i SAD-u. Skladbe su mu objavljene u diskografskim kućama Cantus, Croatia Records, Orfej-HRT i Ganga Music Međugorje & Etiprint Zagreb.

4.Članstvo u strukovnim organizacijama
Redoviti je član Hrvatskog društva skladatelja.

5.Stručne nagrade/priznanja
Rektorova nagrada Sveučilišta u Zagrebu za skladbe „Ostinato i rondo“-za gudače te „Propheties“-za klavir (1992.)

Nagrada Stjepan Šulek za skladbu „Psalam“-za mješoviti zbor i orkestar (1995.)

Vjesnikova nagrada Josip Štolcer Slavenski za skladbu velikog sastava „Recits de l’autre monde“ („Priče s drugog svijeta“) (2011.)

Nagrada Hrvatskog društva skladatelja Boris Papandopulo za skladbu velikog sastava „Recits de l’autre monde“ („Priče s drugog svijeta“) (2011.)

U Zagrebu, 11.1.2019.