MUZA subotom – IZLOŽBA

Povodom 40 godina sudjelovanja Muzičke akademije u ciklusu Lisinski subotom

Lasciatemi morire cantare / ciklus Vivat academia

Koncertna dvorana Blagoje Bersa Trg Republike Hrvatske 12, Zagreb

Koncert Lasciatemi cantare donosi bogat program u izvedbi Baroknog orkestra Muzičke akademije pod umjetničkim vodstvom Tomislava Fačinija i Laure Vadjon.

3EUR – 5EUR

Razmjena znanja violinom: Glazba, glazbala, umjetnosti i ideje 1600. – 2024.

Dvorana Gorgona / Muzej suvremene umjetnosti Avenija Dubrovnik 17, Zagreb, Croatia (Local Name: Hrvatska)

Ovim će koncertom pod nazivom „Glazba, glazbala, umjetnost i ideje 1600. – 2024.“ profesor Skærved predstaviti dijalog između prošlosti i sadašnjosti u suradnji s danskom spisateljicom i filmskom redateljicom Malene Sheppard Skærved te studentima Muzičke akademije u Zagrebu. Profesora Skærveda u Zagreb dovodi red. prof. art. Anđelko Krpan, profesor violine i prodekan za umjetnost na Muzičkoj akademiji u Zagrebu u suradnji s Muzejem za umjetnost i obrt te Muzejem suvremene umjetnosti.

Orguljski festival Anabasis: Sturm und Drang

Koncertna dvorana Blagoje Bersa Trg Republike Hrvatske 12, Zagreb

Festival već osmu akademsku godinu donosi osam tematski osmišljenih koncerata na kojima se na interdisciplinaran način predstavlja orguljska literatura u suglasju riječi, slike i zvuka. Teme koncerata obuhvaćaju različita stilska razdoblja te obrađuju različite aspekte poimanja glazbe kroz povijest. Dvoranski prostor Akademije omogućava i predstavljanje svjetovnije strane orgulja, instrumenta koji sam po sebi već nosi uvriježenu konotaciju sakralnosti.

Amerikanac u Parizu / ciklus Vivant professores

Koncertna dvorana Blagoje Bersa Trg Republike Hrvatske 12, Zagreb

Klaviristi Vlasta Gyura Pičulin i Mario Šoša predstavit će publici repertoar koji dosada nije izvođen u Hrvatskoj!

3EUR – 5EUR

Orguljski festival Anabasis: Con voce festiva

Koncertna dvorana Václav Huml Trg Republike Hrvatske 12, Zagreb, Croatia (Local Name: Hrvatska)