Koncert dobitnika Rektorove nagrade u ak. god. 2021./2022.

06-10-2022 @ 19:00

Ulaz slobodan.

Studenti Muzičke akademije nastavljaju nizati uspjehe, a večeras Vam donosimo koncert dobitnika Rektorove nagrade za akademsku godinu 2021./2022.!

Ulaz na koncert je slobodan!

1. Johann Sebastian Bach: 5. suita za violončelo solo u c-molu BWV 1011
Preludij
SVEN CRNKOVIĆ, saksofon, 4. godina
mentor: red. prof. Dragan Sremec

2. Alberto Ginastera: Suite de danzas criollas, op.15
Adagietto pianissimo
Allegro rustico
Allegretto cantabile
Calmo e poetico
Scherzando
LUCIJA KAŠNAR, glasovir, 3. godina
mentor: red. prof. Srđan Čaldarović

3. Carl Maria von Weber: Einst träumte meiner sel’gen Base…Trübe Augen, arija Aennchen iz opere Strijelac vilenjak
NIKOLINA HRKAĆ, sopran, apsolventica
uz glasovir: Darko Domitrović, umj. sav.
mentorica: red. prof. Martina Zadro

4. Maurice Ravel: Jeux d’eau
FABIJAN KOŠĆAK, glasovir, 4. godina
mentor: Đorđe Stanetti

5. Paul Bonneau: Caprice en forme de valse za saksofon solo
NIKOLA SMETKO, saksofon, apsolvent
mentor: red. prof. Dragan Sremec

6. Richard Wagner: Dich, teure Halle, grüß ich wieder, arija Elizabete iz opere Tannhauser
TENA LONČAREVIĆ, sopran, apsolventica
uz glasovir: Lana Bradić, umj. sav.
mentorica: red. prof. Martina Zadro

Ove godine dobitnici studenti Muzičke akademije su:
Neven Boltek – Suvremena praizvedba sakralnih skladbi Ivana pl. Zajca – snimanje i koncertna promocija nosača zvuka u izdanju diskografske kuće Cantus – 5. i 6.12.2021.
Sven Crnković – Solistički koncert uz pratnju simfonijskog orkestra Hrvatske radiotelevizije u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog, Paul Creston: Koncert za alt saksofon i orkestar op. 26 – 3.2.2022.
Nikolina Hrkać – Brixen Classics – C. M. von Weber: Der Freischütz (uloga Ännchen)
Lucija Kašnar – Solistički koncert uz Zagrebačke soliste u Koncertnoj dvorani Blagoja Berse – Wolfgang Amadeus Mozart: Koncert za klavir i orkestar br. 9 u Es-duru, K271 – III. Rondo (Presto) – 12.1.2022.
Fabijan Košćak – Solistički koncert uz Zagrebačku filharmoniju – Maurice Ravel: Koncert za klavir i orkestar u G-duru
Martin Kutnar – Solistički koncert uz Zagrebačku Filharmoniju, Antonin Dvořak: Koncert za violončelo i orkestar u h-molu op.104
Tena Lončarević – Uloga Napoleona u operi Animal farm Igora Kuljerića na premijernoj izvedbi – Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog, 27.11. 2021.
Andrea Nikolić – Praizvedba djela Wirrwarr Song Nr. 3: Impeach the Kitsch! za violinu i klavir Margarete Ferek Petrić na u Barocksaal Bank Austria Salon im Alten Rathaus na 3. Festivalu suvremene glazbe CRO-ArT u Beču – 23.5.2022.
Nikola Smetko – Dva solistička koncerta uz pratnju simfonijskog orkestra Muzičke akademije Sveučilišta u Zagrebu u Koncertnoj dvorani Blagoje Bersa, Boris Papandopulo: Koncert za saksofon i orkestar – 25. i 26.3.2022.

Izvedba opere Animal Farm Igora Kuljerića – solisti, orkestar i zbor Muzičke akademije Sveučilišta u Zagrebu, u suradnji MUZA, ADU, ALU i TTF u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog – 27. i 28.11.2021.

06-10-2022
Ulaz slobodan.