Diana Grubišić Ćiković, izv.prof.art.

izv.prof.art Diana Grubišić Ćiković
funkcija    nastavnik
OSOBNI PODATCI
E-pošta dianaarpeggio@yahoo.com
NASTAVA
Odsjek   III B
Kolegiji harfa, komorna glazba, metodika nastave harfe
Soba 732
Raspored srijeda  12-20,četvrtak12-18 petak 10-16
Konzultacije po dogovoru
Područja interesa:

OBRAZOVANJE
2002.magisterij na Visokoj školi za glazbenu umjetnost Ino Mirković u Lovranu (prof. Irina Petrovna Pašinska / Moskva)

1994. diplomirala studij harfe na Akademiji za glasbo u Ljubljani ( prof. Ruda RAvnik Kosi)

1988.diplomirala studij klavira na Muzičkoj akademiji u ZAgrebu ( prof. Marija Gvozdić Horvat )

RADNO ISKUSTVO
2o15.dodanas izv.prof.harfe na Muzičkoj akademiji u Zagrebu

2010.do 2015. docent za harfu na MA u Zagrebu

2002.do 2010. naslovni docent za harfu na MA u ZAgrebu

1994.do 2006. prof.harfe na Glazbenoj školi Ivana Matetića Ronjgova u Rijeci

1988. do 2010. solo harfistica u Orkestru Opere HNK Ivana pl. Zajca u Rijeci

Umjetnička djelatnost (opis umjetničke djelatnosti do max 200 znakova)

Do sada je održala brojne koncerte u zemlji i inozemstvu (solističke cjelovečernje koncerte, nastupala kao solistica uz pratnju orkestra Opere Hrvatskog narodnog kazališta Ivana pl. Zajca, u Rijeci, Slovenske filharmonije, Dubrovačkog simfonijskog orkestra, Simfonijskog orkestra HRT-a, Varaždinskog komornog orkestra, Riječkog komornog orkestra, Zadarskog komornog orkestra, Hrvatskog komornog orkestra, ansambla ” Cantus” te Mađarskog Simfonijskog orkestra “Danubia”)

Osim solistički, nastupa i u mnogim komornim sastavima .Snima za fonoteku Hrvatskog radija. Sa Riječkim klavirskim trijom snimila je nosač zvuka sa djelima hrvatskih autora u izdanju GIS Records.  U travnju 2007. godine izdavačka kuća Croatia Records objavila  je njen prvi solo  CD “ Harfosfera”. . U prosincu 2008.  zajedno s flautisticom Tamarom Coha Mandić objavila je CD ” Slow motion ( izdavačka kuća Croatia records).

Redovita je članica ocjenjivačkih sudova na domaćim i inozemnim harfističkim natjecanjima  te voditeljica  harfističkih seminara .

ZNANSTVENO – ISTRAŽIVAČKI RAD

Znanstveni radovi: