Ivan Josip Skender

Ivan Josip Skender, doc.
E-pošta ijskender@muza.unizg.hr
Odsjek III. odsjek, IV. odsjek
Kolegiji Dirigiranje izborno (C2), Studij i korepeticija operne literature, Operne uloge, Oratorijske uloge, Duhački orkestar
Soba 319, 410, 634
Raspored Srijeda, četvrtak, petak
Konzultacije Po dogovoru
Dirigiranje, opera, oratorij, simfonijska glazba, kompozicija, glazbeni stilovi, suvremena glazba
OBRAZOVANJE (u točkama kronološki od recentnog prema starijem)
Universität für Musik und darstellende Kunst, Wien – postdiplomsko usavršavanje u klasi Uroša Lajovica

Seminari za usavršavanje: kompozicija – Jozsef Soproni, Michael Jarell; dirigiranje – Saša Britvić, Krešimir Šipuš, Klaus Arp, Bertrand de Billy, Zubin Mehta

Muzička Akademija u Zagrebu, Dirigiranje

Muzička Akademija u Zagrebu, Kompozicija

RADNO ISKUSTVO (razdoblje, institucija, radno mjesto)
2005. – 2019. Hrvatsko narodno kazalište u Zagrebu

2005. – 2014. – Zborovođa

2013. – 2014. – Vršitelj dužnosti direktora Opere HNK

2015. – 2019. – Dirigent Opere HNK

2009. – 2015.  – Muzička akademija u Zagrebu, asistent na III. odsjeku

2015. do danas –  Muzička akademija u Zagrebu – docent (u stalnom radnom odnosu od 2019.)

Umjetnička djelatnost (opis umjetničke djelatnost do max. 200 znakova)

Dirigent i skladatelj u čijem je širokom i svestranom opusu (od otprilike stotinu djela) nalazi se glazba za soliste, komorne ansamble, orkestre, zborove, glazba za kazališne predstave, mjuzikl, opera “Šuma Striborova”. Kao dirigent surađivao je sa brojnim hrvatskim i stranim ansamblima. Posebno je posvećen izvođenju i snimanju skladbi suvremenih hrvatskih skladatelja. Članovi ansambla za suvremenu glazbu Cantus izabrali su ga 2012. za stalnog dirigenta ansambla. Redovni gost dirigent Staatstheatera u Braunschweigu je od 2017. godine. Od 2019. član je umjetničkog vodstva Muzičkog Biennala Zagreb, a 2020 je imenovan članom skupštine predstavnika Hrvatskog društva skladatelja. Bio je član brojnih stručnih povjerenstava na amaterskim i profesionalnim natjecanjima u Hrvatskoj i inozemstvu.

Članstvo u strukovnim organizacijama
Hrvatsko društvo skladatelja
Strukovne nagrade/priznanja
Stipendija “Rudolf i Margita Matz”,

Rektorova nagrada

Nagrada “Stjepan Šulek” za kompoziciju

Nagrada Društva sveučilišnih nastavnika Zagreb

Višestruke nagrade i međunarodne nagrade kao dirigent Akademskog zbora AZBSI “Palma” (2005. – 2012.)

Click or tap here to enter text.
ostalo
Click or tap here to enter text.
Datum objave:

28. 9. 2022.