Izv. prof. art. u mir. Snježana Bujanović – Stanislav

Funkcija
E-pošta sbujanovicst@gmail.hr
Poveznica na osobnu web stranicu

Odsjek 4.
Kolegiji Pjevanje, Metodika nastave pjevanja, Osnove vokalne tehnike, Komorna glazba
Soba 410
Raspored Pon 12 – 14, čet 19 – 21, pet 13 – 16
Konzultacije Pet 15 – 16
Pjevanje, komorna vokalna glazba
OBRAZOVANJE (u točkama kronološki od recentnog prema starijem)
–          Sveučilišni profesor

–          Usavršavanje u Salzburgu na Mozarteumu 1965 – 1968

–          Muzička akademija u Zagrebu 1961 – 1965

–          Pravni fakultet sveučilišta u Zagrebu 1957 – 1961, dipl. 1970

–          Završena gimnazija Bogdana Ogrizovića 8. ženska

–          Osnovna sedmogodišnja škola Pavleka Miškine

RADNO ISKUSTVO (razdoblje, institucija, radno mjesto)
–          1968 – 1974  Zbor Radio televizije Zagreb (RTZ)

–          1972 – 1977 Glazbena škola Pavla Markovca

–          1977 – 2004 Muzička akademija sveučilišta u Zagrebu, umirov. 2004

–          1995 – 2005 Vodi područni odsjek pjevanja Muzičke akademije sveučilišta u Zagrebu, u Osijeku, osnutkom Umjetničke akademije u Osijeku gasi se područni odsjek pjevanja u Osijeku, ali nastavlja rad na Umjetničkoj akademiji do 2008

–          2004 – danas Vanjski suradnik Muzičke akademije sveučilišta u Zagrebu

Umjetnička djelatnost (opis umjetničke djelatnost do max 200 znakova)

U 25 godina koncertne djelatnosti nastupala je solistički na glazbenim festivalima: Osternfestspiele, Dubrovačke ljetne igre, Varaždinske Barokne večeri, Osorske glazbene večeri, Dani Hrvatske Glazbe, Tribina modernog stvaralaštva – Opatija, Viške glazbene večeri. Solističkim recitalima s repertoarom baroka, klasike, romantike i avangardne glazbe predstavila se u mnogim kulturnim centrima Hrvatske, nastupala u Austriji, Njemačkoj i Francuskoj. Snimila i zvučne zapise klasike za RTZ i sudjelovala u emisijama klasične glazbe na Hrvatskom radiju. Osnivač je i umjetnički voditelj Internacionalnog ljetnog seminara pjevanja koji se održava na otoku Visu svakog ljeta od 1994. godine. Održala i niz seminara po glazbenim školama Hrvatske: Zagreb, Osijek, Vinkovci, Split, Samobor, Varaždin. Često je pozivana da sudjeluje u radu ocjenjivačkih sudova pjevačkih natjecanja u domovini i inozemstvu, u svojstvu predsjednika ili člana.

ZNANSTVENO – ISTRAŽIVAČKI RAD

Sudjeluje na znanstvenim skupovima, plenarnim predavanjima i stručnim referatima: Internacionalni simpozij „Glas“ – Opatija 2001, II. Znanstveni skup Medicina Umjetnosti – Zagreb 2001, III. Znanstveni skup „Medicina znanost i umjetnost“ – Zagreb 2002, III. Međunarodni simpozij – „Umjetnost i znanost u razvoju životnog potencijala“ – Hvar 2004.

Članstvo u strukovnim organizacijama:
Član HDGU, HDGPP
Stručne nagrade/priznanja:
Priznanje HDGU-a povodom 35. obljetnice umjetničko pedagoškog rada 2004, Priznanje HDGPP-a povodom 35. obljetnice umjetničko pedagoškog rada 2004, Nagrada za životno djelo HDGPP-a 2010, Plaketa Sergije Rainis Udruženja zborovođa Hrvatske 2012, Priznanje Muzičke akademije povodom Dana akademije 2016
Projekti:
Operni projekti: Služavka gospodarica, Così fan tutte, Figarov pir itd.

Brojni koncerti i veliki projekti Muzičke akademije u kojima redovito sudjeluju studenti pjevači iz njene klase, uz brojne koncerte pjevača klase održanih unutar Muzičke akademije i izvan nje.

Ostalo : Pročelnica pjevačkog odsjeka u dva mandata 1993 – 1996, 2004 – 2006.

U dugogodišnjem pedagoškom djelovanju odgaja generacije opernih i koncertnih umjetnika koji ostvaruju značajne međunarodne karijere, kao i veliki broj današnjih vokalnih pedagoga na području Hrvatske.

datum objave 13. veljače 2021.