MARIO ČOPOR , viši umjetnički suradnik

OSOBNI PODATCI

E-pošta     mario.copor@gmail.com
Poveznica na osobnu web stranicu
NASTAVA

Odsjek

IV odsjek za solo pjevanje
Kolegiji

KOREPETICIJA
Soba

731 , 622 , 410
Raspored

Konzultacije

NEMA
Područja interesa:

VOKALNA I INSTRUMENTALNA GLAZBA

OBRAZOVANJE (u točkama kronološki od recentnog prema starijem)

-završio klavir na osnovnoj i srednjoj školi „Elly Bašić“kod prof. Ljubomire Minje Kolak

-diplomirao 1995. i  magistrirao 1998. na Muzičkoj akademiji u Zagrebu u klasi prof, Stjepana Radića

-usavršavao se u Austriji kod prof.Ludowiga Hoffmana kao solo pijanist te kod prof. Konrada Richtera kao pijanist na polju vokalne glazbe-smjer operni „lied“

RADNO ISKUSTVO (razdoblje, insitucija, radno mjesto)

-od 1996. MUZIČKA AKADEMIJA ZAGREB – UMJETNIČKI SURADNIK                                            –od 2009. VIŠI UMJETNIČKI SURADNIK ( drugi reizbor 2014.)

-od 2000. do 2001.  Škola „Elly Bašić“ – NASTAVNIK KLAVIRA

-od 1997. Do 2005.  Simfonijski orkestar HRT-a – KLAVIRIST (vanjski suradnik)

Umjetnička djelatnost (opis umjetničke djelatnost do max 200 riječi)

Kao korepetitor surađivao je i nastupao s mnogim poznatim imenima opernog pjevanja ali i s pjevačima na polju mjuzikla,operete te zabavne i jazz glazbe s kojima je snimio nekoliko nosača zvuka(CD sa Lidijom Horvat Dunjko za osnovnoškolske udžbenike u izdanju ”Školske knjige”,CD sa Mirom Vlahović,2 CD-a sa dječjim i djevojačkim zborom ”Mozartine”…) te također održao brojne nastupe.Kao solist i pjevački korepetitor snimio je djela za mnoge televizijske i radio emisije. 2002. godine zajedno sa flautisticom Renatom Penezić i oboistom Brankom Mihanovićem osniva trio te izvode virtuozne instrumentalne obrade raznih opernih popularnih arija a početkom 2009. godine  izašao je zajednički CD ”Operni Suveniri” u izdanju Croatie Recordsa.Stalni je član i suosnivač ansambla za modernu glazbu ”Acoustic Project” pod pokroviteljstvom Zagrebačke filharmonije(2012.godine izašao CD u izdanju Croatie Recordsa).

Nastupa u Hrvatskoj i inozemstvu od Japana preko cijele Evrope do SAD-a i Južne Afrike kao solist, uz čuvene ansamble i orkestre te unutar komornih sastava. Za nastupe u Japanu dobitnik je Rektorove nagrade.

ZNANSTVENO – ISTRAŽIVAČKI RAD

Znanstveni radovi:

Članstvo u strukovnim organizacijama

Član je HDGU-a (HRVATSKO DRUŠTVO GLAZBENIH UMJETNIKA)

datum objave  15.01.2019.