Dalibor Cikojević, red.prof.art.

red.prof.art. Dalibor Cikojević

dekan

E-pošta dcikojevic@muza.unizg.hr
Poveznica na osobnu web stranicu www.daliborcikojevic.com
Odsjek V odsjek za klavir, orgulje i čembalo
Kolegiji Klavir
Soba 617
Raspored ut. – čet. 14 – 19h
Konzultacije po dogovoru

OBRAZOVANJE

Hochschule fuer Musik und darstellende Kunst Wien

Klavier IGP 1. DIplompruefung 1995.

Klavier Konzertfach Magister artium 1990.

Glazbena škola Josip Hatze Split

Srednja glazbena škola 1985

RADNO ISKUSTVO
1990. – 2001. Musikschule Edlitz – Grimmenstein

1998. – 2003. Univesitaet fuer Musik Wien Institut Anton Bruckner

1999. –            Muzička akademija Sveučilišta u Zagrebu

UMJETNIČKA DJELATNOST

Pijanist Dalibor Cikojević jedan je od najistaknutijih glazbenika svoje generacije u Hrvatskoj. On redovito nastupa u zemlji i inozemstvu, a pored zapaženih solističkih recitala i nastupa s orkestrima, naročito se istaknuo interpretacijama djela hrvatskih skladatelja Borisa Papandopula i Božidara Kunca. O tome svjedoči pet nosača zvuka na kojima su premijerno zabilježena antologijska djela ovih skladatelja. Uređivao je notna izdanja Papandopulovih Osam studija i Deset impresija, Phantasie concertante Dore Pejačević te Klavirskog koncerta i klavirskog kvarteta Božidara Kunca, sve u izdanju MIC-a. Član je ocjenjivačkih sudova državnih i međunarodnih pijanističkih natjecanja i već niz godina održava ljetni seminar u Međunarodnoj ljetnoj glazbenoj školi u Pučišćima na otoku Braču.

Stručne nagrade/priznanja:

Milka Trnina 2005.

Porin 2008

Projekti

Prigodom 200. obljetnice rođenja Frédérica Chopina osmislio je i ostvario projekt pod nazivom „24 sata Chopina“ u kojem su brojni glazbenici – 130 pijanista i drugih glazbenika iz osnovnih i srednjih glazbenih škola Hrvatske te bivši i sadašnji studenti i profesori Muzičke akademije – cijeli dan i noć svirali Chopinovu glazbu u Hrvatskom glazbenom zavodu te na jedinstven način obilježili ovu veliku obljetnicu. Tim povodom dobio je visoko odlikovanje Republike Poljske “Zaslužan za poljsku kulturu”.

Ostalo

Dalibor Cikojević stekao je reputaciju i kao književnik objavivši tri romana koja čine zapaženu glazbenu trilogiju; Ostavština posljednjeg skladatelja, Posljednja violina Niccoloa Amatija i Virtuozi, muze i striptiz (Leykam international) od kojih je posljednji preveden na njemački jezik i ovjenčan nagradom „Steiermärkische Sparkasse“ za najbolji strani roman.

datum objave

12.09.2016