red. prof. art. Srđan Čaldarović

Srđan Filip Čaldarović, red. prof.
Funkcija: Prodekan za nastavu

OSOBNI PODACI
 E-pošta:  caldarovic@yahoo.com

Odsjek :  V. odsjek za klavir, oruglje i čembalo
 Kolegiji :  Klavir, Metodika nastave klavira
 Soba:  617, 326

OBRAZOVANJE

2002. – Frost School of Music, Miami, Florida, USA – Master of music, piano performance.

1995. – Muzička akademija sveučilišta u Zagrebu – Diplomirani glazbenik klavirist i profesor klavira

RADNO ISKUSTVO

Muzička akademija sveučilišta u Zagrebu

Asistent 1996.-2004.

Docent 2005.-2013.

Izv. Prof.  2013.

Umjetnička djelatnost

Srđan Filip Čaldarović (Zagreb, 1973.) glazbeno obrazovanje počeo je na Glazbenoj školi Pavla Markovca kod Jelice Kuzmin. Klavir je diplomirao na Muzičkoj akademiji u Zagrebu u razredu Vladimira Krpana (1995.), te se usavršavao na Indiana University School of Music u Bloomingtonu u klasi Leonarda Hokansona i na Trinity College of Music u Londonu u klasi Philipa Fowkea da bi magisterij stekao na University of Miami, Florida, u klasi J. Roberta Floyda (2002.). Pohađao je majstorske tečajeve uglednih pijanističkih pedagoga kao što su Evgenij Timakin, Jerome Rose, Walter Groppenberger i Sequeira Costa. Od 1990. redovito koncertira samostalno, kao komorni glazbenik te kao solist uz orkestre, nastupajući širom Hrvatske i u inozemstvu (Italija, Njemačka, Švicarska, Mađarska, Kanada, SAD…). Gostuje i na festivalima (Carl Orff, Muzički biennale Zagreb, Zagrebačke ljetne večeri, Westfalen Classics), te stječe laskave kritike i nagrade: nakon debija u Washingtonu tamošnja kritika hvalila je njegov „Introspektivni pristup i profinjen osjećaj za fraziranje“ (Washington Post). Interpretacijom Brahmsova Prvog klavirskog koncerta u d-molu zaslužio je nagradu Sveučilišnih nastavnika, a dobitnik je i Nagrade Milka Trnina Hrvatskog društva glazbenih umjetnika za 2013. godinu. Njegovi solistički i komorni nastupi odlikuju se svestranim pristupom programima na koje ravnopravno uvrštava djela velikana pijanističkog repertoara – Bacha, Beethovena, Chopina, Liszta, Brahmsa, Schumanna – i hrvatskih skladatelja poput Šuleka, Papandopula, Kempfa, Paraća i drugih. Redovito snima za Hrvatski radio i televiziju; Snimio je i dva nosača zvuka sa djelima Liszta, Rahmanjinova, hrvatskih i latinoameričkih skladatelja. Od 2005. djeluje kao docent, a od 2013. kao izvanredni profesor klavira na Muzičkoj akademiji u Zagrebu.

Članstvo u strukovnim organizacijama:

HDGU, Udruga profesionalnih glazbenika Diapason

Stručne nagrade/priznanja:

Nagrada sveučilišnih nastavnika 1999.

Milka Trnina 2014.

Projekti:  Festival komorne glazbe Diapason