Srebrenka Poljak, doc.

5. odsjek za klavir, čembalo i orgulje

Kolegiji: Klavirski praktikum 1 i 2
Soba: 629
Raspored: utorak (13-19h), četvrtak (9-14h) i petak (9-14h)

Područja interesa:

komorna glazba, suvremena glazba
OBRAZOVANJE

1995.  Magistra umjetnosti iz klavira na Muzičkoj akademiji u Zagrebu

1993.  Akademski muzičar klavirist i profesor klavira  na Muzičkoj akademiji u Zagrebu

RADNO ISKUSTVO

2017 –            Docentica na Odsjeku za klavir, čembalo i orgulje, Muzička akademija, Zagreb

1993 – 2017. Korepetitor na Odsjeku za gudačke instrumente i gitaru, Muzička akademija, Zagreb

Umjetnička djelatnost

Srebrenka Poljak diplomirala je i magistrirala glasovir u klasi profesorice Zvjezdane Bašić na Muzičkoj akademiji Sveučilišta u Zagrebu. Istaknuta je komorna glazbenica i redovito surađuje s brojnim hrvatskim i inozemnim umjetnicima. Kao članica Zagrebačkog klavirskog trija osvojila je više nagrada i priznanja (1. nagrada na Međunarodnom natjecanju komorne glazbe u Trondheimu, Norveška; 2. nagrada i nagrada za najbolji klavirski trio u Heerlenu, Nizozemska; Nagrada Darko Lukić; Nagrada Ivo Vuljević). Solistički i kao orkestralna glazbenica nastupa uz Zagrebačku filharmoniju, Zbor i Simfonijski orkestar HRT-a, Simfonijski puhački orkestar OS RH, Hrvatski komorni orkestar, Varaždinski komorni orkestar, Zadarski komorni orkestar i Simfonijski orkestar Berlinskoga radija. Kao solo-umjetnica i članica ansambla Cantus izvodi i snima djela suvremenih skladatelja od kojih su mnoga praizvedbe. Na zagrebačkoj Muzičkoj akademiji djeluje od 1993. godine kao Korepetitor na Gudačkom odsjeku u sklopu kojeg od 2005. godine drži i kolegij Korepetiranje za studente klavira, a od 2017. godine djeluje na Klavirskom odsjeku kao docentica za Klavirski praktikum.

Članstvo u strukovnim organizacijama:
HDGU
Stručne nagrade/priznanja:

Rektorova nagrada (1992.), Apsolutna 1. nagrada na državnom natjecanju studenata klavira (1993.), Diploma Darko Lukić za najbolju glasovirsku pratnju (1993.), Nagrada Darko Lukić (1998.), 2. nagrada i nagrada za najbolji klavirski trio u Heerlenu (1999.),  1. nagrada na Međunarodnom natjecanju komorne glazbe u Trondheimu (2000.), Nagrada Ivo Vuljević (2001.), Priznanje za najboljeg korepetitora na 38. natjecanju mladih glazbenika Republike Slovenije (TEMSIG, 2009.)

28.10.2019.