Krešimir Lazar

red.prof.art. Krešimir Lazar

E-pošta kresimir.lazar@gmail.com

Odsjek VI. odsjek
Kolegiji  Violončelo glavni predmet, Metodika nastave violončela i pedagoška praksa-violončelo
Soba 228
Raspored  ponedjeljak cijeli dan, četvrtak  cijeli dan (točni termini dogovaraju se mjesec dana unaprijed prema obvezama studenata i profesora)
Konzultacije Prema potrebi
Click or tap here to enter text.
OBRAZOVANJE (u točkama kronološki od recentnog prema starijem)
1996. do 1998. magisterij umjetnosti-violončelo (Muzička akademija sveučilišta u Zagrebu-mentor prof. art. Valter Dešpalj, 1992. do 1996. diplomirao violončelo sa titulom profesora (Muzička akademija sveučilišta u Zagrebu-mentor prof. art. Valter Dešpalj), 1992. maturirao na Srednjoj glazbenoj školi u Varaždinu (mentor prof. Darij Milković)
RADNO ISKUSTVO (razdoblje, institucija, radno mjesto)
1996. zapošljava se na Muzičkoj akademiji Sveučilišta u Zagrebu kao mlađi asistent, do 2002. napreduje do zvanja docenta, od 2008. postaje izvanredni profesor, a 2015. redoviti profesor.  Od rujna 2022. napreduje u zvanje redovitog profesora u trajnom zvanju. Sve na Muzičkoj akademiji Sveučilišta u Zagrebu.
Umjetnička djelatnost (opis umjetničke djelatnost do max. 200 znakova)

KREŠIMIR LAZAR rođen je u Varaždinu.

Osvojio je nagrade u zemlji i inozemstvu, među kojima I. nagradu na međunarodnom natjecanju Alfredo Marcosig u Goriziji (Italija) zatim nagradu Hrvatske radiotelevizije Amando Ivančić, Rektorovu nagradu Sveučilišta u Zagrebu, Dekanovu nagradu Muzičke akademije u Zagrebu, nagradu Hrvatskog glazbenog zavoda, nagradu Društva sveučilišnih nastavnika i ostalih znanstvenih djelatnika u Zagrebu i nagradu Varaždinskih baroknih večeri za najbolju interpretaciju solista „Jurica Murai“ za 2011.

Koncertirao je u više europskih te latinoameričkih zemalja. Kao solist nastupao je uz Zagrebačku filharmoniju, Varaždinski komorni orkestar, Hrvatski barokni ansambl, Hrvatski komorni orkestar, Dubrovački simfonijski orkestar i HGM Jazz orkestar. Za nakladničku kuću Cantus snimio je uz Simfonijski orkestar HRT-a Koncert za violinu, violončelo i orkestar Ž. Brkanovića, a u suradnji sa čembalistom K. Hasom snimio je i izdao na nosaču zvuka integralnu snimku 6 sonata za violončelo B. Marcella. 2017. snimio je trajnu snimku za Hrvatski radio – Sonata za violončelo i glasovir B. Kunca u suradnji sa pijanisticom S. Poljak, a 2018. izdao je CD “Vulnerasti cor meum” sa  ansamblom  Camerata Garestin. Uz koncertnu djelatnost sudjelovao je kao predavač na medjunarodnom festivalu gudača Strings Only u Zadru i  kao član međunarodnih žirija na istoimenom natjecanju, kao i na međunarodnom natjecanju Alfredo i Vanda Marcosig u Goriziji (Italija),  na Državnom natjecanju učenika i studenata glazbe Hrvatske i Slovenije kao i na nacionalnom natjecanju “Papandopulo”. Redovito održava zimske seminare u Opatiji u organizaciji udruge «Pro musica», a seminare je održavao i u Zadru i Rijeci.

Stalni je član, solist i šef Varaždinskog komornog orkestra, od 2015. vanjski je član Simfonijskog orkestra HRT gdje djeluje na mjestu zamjenika dionice violončela,  član je i osnivač ansambala „Camerata Garestin“ i „Amadeus trio Zagreb“, a surađivao je sa „Hrvatskim baroknim ansamblom“, ansamblom „Cantus“, ansamblom ”3+” te ansamblom „Le Parlement de Musique“.  Član je Hrvatskog društva glazbenih umjetnika.

i /ili

ZNANSTVENOISTRAŽIVAČKI RAD

Poveznica na CROSBI: Click or tap here to enter text.

Članstvo u strukovnim organizacijama
 Član je Hrvatskog društva glazbenih umjetnika (HDGU) i Hrvatskog udruženja orrkestralnih i komornih umjetnika
Strukovne nagrade/priznanja
1996. Nagrada Društva sveučilišnih nastavnika i ostalih djelatnika zagrebačkog Sveučilišta za  najbolje asistente, 2011. dobitnik je nagrade “Jurica Murai” za najbolju interpretaciju na Varaždinskim baroknim večerima