Renata Penezić

nasl.red.prof.art. Renata Penezić Renata Penezić
Funkcija

E-pošta: rpenezic@muza.unizg.hr
Poveznica na osobnu web  stranicu: renatapenezic.com

Odsjek  VII odsjek za duhačke instrumente
Kolegiji

Flauta 1- 5

Komorna glazba

Orkestralne dionice za flautu

Soba 527
Raspored
Konzultacije prema dogovoru (email)

Flauta, komorna glazba, pedagogija

OBRAZOVANJE

-Hochschule für Musik und Tanz Köln – Usavršavanje, 1997. u razredu prof. Andrása Adorjána

-Akademija za glasbo -Univerza v Ljubljani – Akademiski muzičar flautist 1993. u razredu prof. Fedje Rupela

-Glazbena škola Blagoja Berse u Zagrebu – Glazbenik instrumentalist -smjer flautist 1989.u razredu  prof. Vesne Zornjak

RADNO ISKUSTVO

01. listopada 1999 → Sveučilišni nastavnik na preddiplomskim, diplomskim i poslijediplomskim studijskim programima –  Muzička Akademija Sveučilišta u Zagrebu

od 01.rujna 1992 → Zagrebačka filharmonija, radno mjesto prve flaute

Umjetnička djelatnost

Uz djelatnost u orkestru podjednako uspješno razvija karijeru solistice i komorne glazbenice, surađujući s hrvatskim i inozemnim glazbenim umjetnicima i ansamblima. Gostovala je u Europi i na Dalekom istoku, a svestranost i širinu interesa potvrđuje izuzetno širokim repertoarom, od rane do suvremene glazbe. Članica je ansambla Musica Viva od njegova osnutka 1998. godine. Redovito snima za Hrvatski radio. Vodeći hrvatski skladatelji posvećuju joj svoja djela.  Održava seminare iz flaute u zemlji i inozemstvu. Članica je ocjenjivačkih sudova međunarodnih flautističkih natjecanja. Voditeljica je i utemeljiteljica, uz Tamaru Coha-Mandić, Zagrebačkog ansambla flauta.

Predsjednica Hrvatskog društva flautista.

Renata Penezić is one of the most prominent Croatian music artists. She graduated in 1994 at the Music Academy in Ljubljana (Slovenia) in the class of Prof. Fedja Rupel. She has won several prizes at state competitions in Croatia and Slovenia. Already as the third year student she became the solo flutist of the Zagreb Philharmonic Orchestra. As a recipient of German scholarship Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD) she completed the post-graduate studies at the prestigious Hochschule für Musik in Cologne in the class of the renowned soloist and pedagogue Prof. Andras Adorjan.

Renata Penezić has performed throughout Croatia, Europe and Asia. She has made several CD-s and one of them (The Christmas Concert) won the Croatian annual award Porin in 2006. She regularly records for the Croatian Radio. Leading Croatian composers wrote and dedicated to her their flute compositions. She is artistic leader of the Zagreb flute ensemble- ZAF. Along with her extensive performing career, Renata Penezić also successfully teaches at the Music Academy in Zagreb. So far her students have won first prizes at several competitions. She is regularly giving flute and chamber music master-classes and has been a member of the jury at various competitions in Croatia and abroad.

Članstvo u strukovnim organizacijama
Hrvatsko društvo glazbenih umjetnika HDGU

Hrvatska udruga orkestralnih i komornih umjetnika HUOKU

Hrvatski DAAD Klub

Hrvatsko društvo flautista HDF, predsjednica

Stručne nagrade/priznanja

Nagrada Milka Trnina  Hrvatskog društva glazbenih umjetnika (2008.)

Diskografska nagrada Porin  za najbolju izvedbu solističke ili komorne skladbe (2006.)

Flauta&me – Skup flautista regije-koordinator za Hrvatsku

Flauta & Me 2019 – Flauta & Me (Novi Sad, 22.-23.4.2023)

Hrvatski skup flautista  1st Croatian Flute Meeting – Hrvatsko Društvo Flautista (hrvatskodrustvoflautista.hr)

Fluteanimals – međunarodni seminar flaute – edukacija mladih glazbenika