Luis Camacho Montealegre

Luis Camacho Montealegre, ass.

Luis Camacho Montealegre

E-pošta lcamachomontealegre@muza.unizg.hr
Poveznica na osobnu web stranicu www.flamaduo.com
Odsjek III.
Kolegiji Udaraljke
Soba Podrum – studio
Raspored
Konzultacije
Glazba, umjetnost
OBRAZOVANJE (u točkama kronološki od recentnog prema starijem)
2019. – Mag. mus. – Diplomski studij udaraljki – Muzička akademija u Zagrebu

2016. – Mag. glazbe – Studij udaraljki – Conservatorio Superior de Musica de Murcia (Španjolska)

RADNO ISKUSTVO (razdoblje, institucija, radno mjesto)
2021. –            Asistent – Muzička akademija u Zagrebu

2019. – 2021. nasl. asistent – Muzička akademija u Zagrebu

2018. – 2021. Zamjenik vođa udaraljki – Simfonijski orkestar Hrvatske radiotelevizije

Umjetnička djelatnost (opis umjetničke djelatnost do max. 200 znakova)

LUIS CAMACHO MONTEALEGRE mladi je španjolski udaraljkaš školovan u Španjolskoj (Konzervatorij Manuel Masotti Littel) i Hrvatskoj (MA u Zagrebu) gdje 2019. godine diplomira u razredu prof. Igora Lešnika. Dobitnik je prve nagrade na međunarodnim udaraljkaškim natjecanjima Perkulliria i Ritmofonija 2019., druge nagrade na najtecanje Percute 2021. te Dekanove nagrade Muzičke akademije u Zagrebu 2018. Zapažene su njegove solističke izvedbe Koncerta za Ivanu Igora Kuljerića i koncerta za marimbu Water Sculpture Igora Lešnika. Aktivan je kao komorni glazbenik (Novalis festival, Synchronos Ensemble). Već za vrijeme studija osniva Flam-a Duo s kolegom Francescom Mazzolenijem. Nakon osvojene druge nagrade na natjecanjima IV Percute 2016 u Valenciji i Universal Marimba Competition u Belgiji 2017. godine, duo nastupa na brojnim festivalima u Španjolskoj, Italiji i Hrvatskoj te objavljuje CD pod imenom “Preludes and Fugues” u izdanju Croatia Recordsa 2022. godine. Član je udaraljkaškog kvarteta Percussion Club iz 2021. Trenutno je zaposlen kao asistent na Muzičkoj akademiji u Zagrebu te redovito surađuje sa Simfonijskim orkestrom HRT.

ZNANSTVENO ISTRAŽIVAČKI RAD

Poveznica na CROSBI: Click or tap here to enter text.

Članstvo u strukovnim organizacijama
HUOKU