Filmski trezor: Čarobna frula

23-10-2023 @ 19:00

Ulaz slobodan.

Hrvatsko narodno kazalište u Zagrebu nastavlja s drugom sezonom Filmskog trezora, a ovaj ponedjeljak na rasporedu je projekcija filma Čarobna frula.

Publiku će u film uvesti filmski povjesničar i teoretičar Daniel Rafaelić.

Film je režirao Florian Siegl, a premijerno je, s velikim uspjehom, prikazan ove godine na Vukovarskom filmskom festivalu. U glavnim su ulogama Jack Wolfe, Niamh McCormack, F. Murray Abraham, Amir Wilson i Iwan Rheon.

Film se prikazuje s hrvatskim titlovima i traje 115 minuta.

O FILMU:

Tim (Jack Wolfe) cijeloga je života sanjao o pohađanju Mozartove glazbene Akademije za dječake, ali već prvoga dana upadne u neočekivani sukob s neprijateljski raspoloženim ravnateljem (F. Murray Abraham), zaljubi se na prvi pogled te ga započnu proganjati sumnje o tome je li uistinu toliko dobar pjevač koliko misli da jest. No nakon što otkrije mistični prolaz u školskoj knjižnici, uskoro se nađe uronjen u fantastični svijet Mozartove slavne Čarobne frule, gdje imaginacija nema granica i vlada Kraljica noći (Sabine Devieilhe).

23-10-2023
Ulaz slobodan.