Glazba nade: muzikolozi o Händelovom Uskrsnuću / Tribina i razgovor s umjetnicima

23-03-2023 @ 17:00

Ulaz slobodan.

U sklopu projekta Glazba nade te ususret koncertima 25. ožujka u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog i 27. ožujka u Koncertnoj dvorani Blagoje Bersa, kada će solisti i Barokni orkestar Muzičke akademije izvesti oratorij Uskrsnuće G.F. Händela, odsjek za muzikologiju organizira tribinu i razgovor s umjetnicima pod naslovom Glazba nade: muzikolozi o Händelovom Uskrsnuću.

Na tribini će studenti muzikologije u obliku kratkih izlaganja predstaviti život i stvaralaštvo G. F. Händela, oratorij kao vrstu, probleme povijesno obaviještene izvedbe te se osvrnuti na libreto, dramaturgiju, likove, uglazbljenje, instrumente i izvedbenu praksu Uskrsnuća. Nakon predavanja Ana Čizmić Grbić, asist. i doc. dr. sc. Ivan Ćurković vodit će razgovor s umjetnicima – mo. Gáborom Hollerungom, prof. Tomislavom Fačinijem i studentom dirigiranja Ivanom Šćepanovićem koji će ravnati izvedbom u Bersu. Razgovor će se odvijati na engleskom jeziku.

23-03-2023
Ulaz slobodan.