GOSTOVANJE / Hrvatski operetni intermezzo / HNK Zagreb / Ljetne večeri

15-06-2022 @ 18:00

Ulaz slobodan.

Dvije hrvatske umjetničke akademije ove godine slave velike obljetnice – Muzička akademija u Zagrebu slavi 100, a Umjetnička akademija u Splitu 25 godina postojanja! Razlog je to za zajednički projekt nazvan Hrvatski operetni intermezzo!

Hrvatski operetni intermezzo potekao je iz projekta Hrvatske operete Muzičke akademije koji je izveden već nekoliko puta u Zagrebu – u dvorani Blagoje Bersa, u Foyeru HNK te u KBC-u Sestre milosrdnice. Na poziv Umjetničke akademije u Splitu mladi glazbenici udružili su se u zajednički projekt te su u Splitu održali dva koncert naslovljena Hrvatski operetni intermezzo – u Foyeru HNK te u novootvorenoj dvorani Hrvatski dom Split.

Sada je došlo vrijeme da se zajednički koncert održi i u Zagrebu i to ispred HNK u sklopu Ljetnih večeri. Studenti pjevanja dviju akademija publici će predstaviti operete hrvatskih autora! Na programu će se naći najljepši ulomci iz opereta Bosonga plesačica i Barun Trenk Srećka Albinija, Momci na brod Ivana pl. Zajca te Spli’ski akvarel, Kraljica lopte, Jurek i Štefek, Avantura u Šangaju i Mala Floramye Ive Tijardovića, Splićanina koji je djelovao i u rodnom gradu i u Zagrebu.

U projektu osim studenata Muzičke i Umjetničke akademije sudjeluju i studenti Tekstilno-tehnološkog fakulteta koji su osmislili i odabrali kostime te Kristina Grubiša, studentica režije na Akademiji dramske umjetnosti. Voditelji projekta sa zagrebačke strane su Eva Kirchmayer Bilić i Kristina Beck Kukavčić, a sa splitske Žana Marendić, maestro Hari Zlodre, Ante Jerkunica, Elena Nikolaeva i Igor Glushkov.

KLAVIRSKA SURADNJA
Eva Kirchmayer Bilić, umjetnički savjetnik, MA Zagreb
Zoran Velić, viši umjetnički savjetnik, UMAS Split

VODITELJI PROJEKTA