Kontesa Dora / ciklus koncerata Vivat academia

08-03-2023 @ 19:00

3EUR – 4EUR

U ovoj godini obilježavamo stotu obljetnicu smrti kultne hrvatske skladateljice Dore Pejačević.

Koncertom Kontesa Dora Ida Gamulin obilježit će veliku obljetnicu sa svojim bivšim i sadašnjim studentima izvedbom glasovirskih minijatura. Djela Dore Pejačević još su se za njezina života izvodila u glazbenim centrima Europe, a 100 godina nakon njenog odlaska ta ista Europa ponovno otkriva Doru i divi se njenom raskošnom talentu.

Od 57 registriranih opusa 24 su skladana za glasovir, instrument kojemu je povjerila sve svoje tajne, sjetne i mračne, poput života koji je prerano tragično završio.

IZVOĐAČI

Ida Gamulin i gosti

Glasovirske minijature Dore Pejačević
Mastanja, op. 17
Impromptus, op. 32b
Dva intermezza, op. 38
Cvjetni vrtlog, op. 45
Dvije skice, op. 44
Dva nokturna, op. 50
Koncertni valcer, op. 21
Život cvijeća, op. 19

Cijena ulaznice u pretprodaji: 3 EUR.
Cijena ulaznice na dan koncerta: 4 EUR.
Ulaznice se kupuju na web portalu Ulaznice.hr, ovlaštenim prodajnim mjestima te na blagajni dvorane Bersa dva sata prije početka koncerta.

08-03-2023
Cijena: