Okrugli stol u povodu 150. godišnjice rođenja Blagoja Berse

21-12-2023 @ 17:30-19:00

Ulaz slobodan.

U povodu 150. obljetnice rođenja Blagoja Berse na Muzičkoj akademiji održat će se niz prigodnih događanja!

Jedno od događanja je i okrugli stol u organizaciji Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti, Hrvatskoga glazbenog zavoda, Hrvatskoga muzikološkog društvo i Muzičke akademije.

PROGRAM OKRUGLOG STOLA:

• akademkinja Koraljka Kos, prof. emer., HAZU: Blagoje Bersa danas
    • dr. sc. Nada Bezić, nasl. pred., HGZ: Projekt Hrvatskoga glazbenog zavoda Sabrana djela Blagoja Berse
    • akademik Zoran Juranić, prof. art. u mir., HAZU: Od Bersinih skica do suite Bersiana
    • dr. sc. Tatjana Čunko, zn. sur., nasl. v. pred., HAZU: Neprimjetna prisutnost Blagoja Berse na Trećem programu Hrvatskoga radija

Ulaz na okrugli stol je slobodan!

Na dan okruglog stola u predvorju Muzičke akademije bit će otvorena izložba posvećena skladatelju koju priređuju studentice Odsjeka za muzikologiju, a u Koncertnoj dvorani Blagoje Bersa bit će održan koncert Poetični Bersa. Više informacija o programu koncerta, izvođačima i ulaznicama, pronađite ovdje.

21-12-2023
Ulaz slobodan.

Koncertna dvorana Václav Huml
Zagreb, Croatia (Local Name: Hrvatska)