• Ovaj događaj je prošao.

Orguljski festival Anabasis: Barokni super-talent show

29 ožujka @ 19:00-20:00

Ulaz slobodan

Program:

1. V. Lübeck: Praeludium in d, LubWV 11
Magdalena Muše, 1. g.

2. J. S. Bach: Preludij i fuga u a-molu, BWV 543
Klara Čanić, 2. g.

3. N. Bruhns: Praeludium in e (Veliki)
Mladen Bonomi, 3. g.

4. J. S. Bach: Preludij i fuga u g-molu, BWV 535
Ida Marušić, 1. g.

5. J. S. Bach: Toccata, Adagio i Fuga u C-duru, BWV 564
Dubravko Ćepulić Polgar, 4. g.

Nastavnici: red. prof. dr. art. Ljerka Očić (t. 1., 2., 3., 4.), red. prof. art. Mario Penzar (t. 5.)

Orgulje u dvorani Huml Muzičke akademije koje je sagradila tvrtka Eisenbarth iz Passaua, od samog postavljanja u rujnu 2016. zaživjele su kroz Orguljski festival Anabasis. Prekrasan instrument zaokružena, uravnotežena i topla homogenog zvuka te rafiniranih solo-registara ne samo da svojom kvalitetom ispunjava zahtjeve održavanja nastave, već pruža mogućnost muziciranja i održavanja koncerata orguljske i komorne glazbe u dvorani Huml. Koncertni ciklus Anabasis ostvaruje se u suradnji s Katoličkim bogoslovnim fakultetom, uz sudjelovanje studenata Muzičke akademije i Instituta za crkvenu glazbu.

Festival već šestu akademsku godinu donosi osam tematski osmišljenih koncerata na kojima se na interdisciplinaran način predstavlja orguljska literatura u suglasju riječi, slike i zvuka. Teme koncerata obuhvaćaju različita stilska razdoblja te obrađuju različite aspekte poimanja glazbe kroz povijest. Dvoranski prostor Akademije omogućava i predstavljanje svjetovnije strane orgulja, instrumenta koji sam po sebi već nosi uvriježenu konotaciju sakralnosti. Svjetovnost se tako očituje kroz programski koncept koji je proširen i na prigodničarske teme sa svrhom da se oslobodi kreativnost i glazbeno promišljanje sudionika.

Pod pokroviteljstvom:
Predsjednika Republike Hrvatske
Ministarstva kulture i medija Republike Hrvatske
Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske
gradonačelnika Grada Zagreba
rektora Sveučilišta u Zagrebu

Medijski pokrovitelj: Jutarnji list

29 ožujka
Cijena:
Ulaz slobodan

Muzička akademija

Koncertna dvorana Václav Huml