02-12-2022 @ 19:00-20:30

Ulaz slobodan

Pozornica, mjesto okupljanja…

Kako možemo, zahvaljujući scenskoj instalaciji, preispitati svoje mjesto na pozornici, bilo da smo plesač ili glazbenik?
To je izazov LiSiLoG prisustva na zagrebačkoj Muzičkoj akademiji za projekt Umjetnička inovacija i pedagogija kreacije: stvaranje zvuka pokretima tijela u svjetlosnom snopu.

Li: Laboratorij interpretatora
Ovdje nije riječ o reproduciranju onoga što već znamo, niti o njihovom iznošenju, već o ponovnom otkrivanju stavova, pogleda, očekivanja, oblika svijesti o sadašnjem vremenu i prostoru. Kakvo god bilo naše obrazovanje, postavljanje pitanja o značenju naših pokreta, naših glazbenih fraza omogućuje nam da se „pomirimo“ sa svojom poviješću, poviješću koju smo ponekad skloni zaboraviti.

Si: Instrumentalna scenografija
Ovdje je instrument pozornica, prostor, tu se sve svira i tu se sve odigrava. Zahvaljujući ovoj elektronskoj „radionici glazbala“, svi naši pokreti, naši stavovi su dovedeni u pitanje. Ovdje se „virtuoznost“ prevodi u prisutnost, muzikalnost u „slušanje“, ići što dalje u tišini zahvaljujući ponuđenom zvuku jedan je od izazova ovog susreta.

Ovaj program sastavljen je od četiri studentska koncepta te dva djela koja su dio „repertoara“ Light Wall Systema. U studentskim radovima, koji su označeni zvjezdicom, koristi se i manipulira nekoliko tipova zvučnog materijala: elektronski i akustični zvukovi koje su pripremili i snimili studenti udaraljki (Akustika i S.F.) te dijelovi elektroakustične baletne suite Psychodelic (1987.) Igora Kuljerića (Old Fashioned) i ulomci koncerta grupe ElektroINKement (Rock).

Program:

Thierry de Mey: Light Music
izvode: Christophe Lebreton i Jean Geoffroy

Chairs
Old Fashioned*
Meeting
S.F.*
Akustika*
Rock*

izvode:

Mateo Babić (ADU) Dane Franolić (MA)
Marin Benja (MA) Matilda Hrastić (ADU)