PROJEKT – LUKAVA MALA LISICA – Leoš Janáček

Opera ‘Lukava mala lisica’ Leoša Janáčeka nova je suradnja studenata i Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu.

‘Lukava mala lisica’ opera u tri čina, koju je Janáček skladao inspiriran stripom Stanislava Loleka, dopunivši ga pričom Rudolfa Těsnohlídeka iz dnevnog lista Lidové noviny, praizvedena je u Brnu 1924. godine. Opera uprizoruje životni ciklus ljudskog i životinjskog svijeta koji supostoje paralelno, međusobno se prožimajući, no istodobno zadržavaju svaki svoju posebnost.

Redatelj: Mathias Behrends
Dirigent: maestro Mladen Tarbuk
Scenografi: studenti ADU i Arhitektonskog fakulteta – Ema Pečenković, Ivan Brozina, Dijana Modrić, Lea Mioković, Tea Tomkić i Deša Jelavići pod mentorskim vodstvom Tanje Lacko; u izradi pomogli studenti ALU pod mentorstvom Gordane Bakić-Vlahov
Kostimografi: studenti TTF-a pod mentorstvom Barbare Bourek i Sandre Škaro
Oblikovatelji rasvjete: Ivan Štrok, Ivan Lušičić i Dina Marijanović (ADU) pod mentorskim vodstvom Denija Šesnića

Muzička akademija, Akademija dramske umjetnosti, Akademija likovnih umjetnosti, Tekstilno-tehnološki fakultet, Arhitektonski fakultet, Studij dizajna, Fakultet političkih znanosti i Hrvatsko narodno kazalište u Zagrebu te Djevojački zbor Zvjezdice.

STRANICA PROJEKTA – FACEBOOK (S DETALJIMA O IZVEDBAMA I SUDIONICIMA)