Ansambl Alchimie Sonore – Architetture romane

27-04-2023 @ 19:00-21:00

Ulaz slobodan

Prvi i peti odsjek Muzičke akademije u suradnji s Hrvatskom glazbenom mladeži predstavljaju ansambl Alchimie Sonore: Francesca Duca (flauto), Federico Martino (flauto), Alessandro Pace (ottavino), Davide Stanzione (flauto contralto).

PROGRAM:

1. Lorenzo Balzotti (1993): Circus Maximus

2. Giordano De Nisi (1993): Symbola

3. Giordano Maselli (1991): Il Giardino romano

4. Gabriele Mercanti (1989): Quartetto Liberiano

5. Emanuele Stracchi (1990): Coppedè

Nakon koncerta održat će se razgovor s glazbenicima i studentima Muzičke akademije.

Ansambl „Alchimie Sonore“ formiran je 2016. na Muzičkoj akademiji “Santa Cecilia” u Rimu. Od samih početaka surađuje s grupom mladih skladatelja kojima povjerava skladanje originalnih kompozicija za vlastiti repertoar. Neke od tih naručenih skladbi nagrađene su na državnim i međunarodnim natječajima te su i izdane. Ansambl je 2019. snimio CD pod nazivom „Play“ koji sadrži dio tih skladbi, a dostupan je na najvažnijim on line platformama i on line shopovima. Uskoro objavljuju i CD posvećen temi „rimske arhitekture“. Repertoar ansambla obuhvaća originalne skladbe te prerade ozbiljne glazbe. Ansambl redovno nastupa u Rimu i u ostalim dijelovima Italije, surađujući s institucijama kao što su: IUC (Istituzione Universitaria dei Concerti) te AgiMus.

Pod pokroviteljstvom Talijanskog instituta za kulturu u Zagrebu

27-04-2023
Ulaz slobodan

Muzička akademija