MBZ: IMPROMIX

29-03-2023 @ 20:00-20:30

Ulaz slobodan

Koncert se održava u sklopu festivala Muzički biennale Zagreb.

Pod okriljem Impronedjeljaka – u Zagrebu dobro poznatog serijala slobodno improvizirane i eksperimentalne glazbe koji su iskušali i mnogi umjetnici zagrebačke, ali i šire jazz, impro i elektroničke scene, u prostoru Kluba Močvara zajednički će improvizirati studenti kolegija Glazbene improvizacije na Muzičkoj akademiji Sveučilišta u Zagrebu pod mentorstvom profesora Saše Nestorovića te studenti Odsjeka plesa na Akademiji dramske umjetnosti Sveučilišta u Zagrebu pod mentorstvom profesorice Nikoline Pristaš. Koprodukcija dvaju fakulteta manifestirat će se kao demokratična kokreacija glazbeno-plesne izvedbe – istodobno stvaranje bez nadređenosti jedne i podređenosti druge skupine, uzajamnost, učenje i proširenje međusobnih vidika.

Projekt se prethodno predstavio kroz otvorenu probu u sklopu projekta združenog umjetničkog područja Sveučilišta u Zagrebu nazvanog „Rođendan umjetnosti“ i održanog 17. siječnja 2023. godine na Muzičkoj akademiji. U toj su se prilici na jednome mjestu okupili brojni, mahom mladi umjetnici najrazličitijega umjetničkog i znanstvenog izraza. Kako je navedeno u programu događaja, pružio se uvid u postupke stvaranja dramskih predstava, uvježbavanja glazbenih izvedbi, izrade likovnih radova, primjene umjetničkih rješenja u videoigrama, znanstvenog rada u umjetnosti i sl.

studenti Odsjeka plesa ADU:

Mateo Babić, Jana Božić, Marina Brajdić, Lea Brcko, Matilda Hrastić, Nina Jugo, Genoveva Matasović, Ivona Mezulić i Marija Pehar

mentorica Nikolina Pristaš, izv. prof. art.

studenti kolegija Glazbene improvizacije MUZA:

Erin Keleuva, flauta
Jan Plevko, klarinet
Matej Hermešćec, klarinet
Luka Jalšovec, klavir
Luka Ivir, udaraljke, bubnjevi

mentor Saša Nestorović, izv. prof. art.

29-03-2023
Ulaz slobodan
Web stranica:

MBZ
+385 1 4872 370 | +385 1 4872 369
info@hds.hr
View Organizator Website

Klub Močvara
Trnjanski nasip bb
Zagreb, Croatia (Local Name: Hrvatska)
Pogledaj na Google maps-u
View Lokacija Website