VII. Odsjek: Prijava za sudjelovanje u ljetnoj školi Winds of Central Europe (WoCE) u Budimpešti u sklopu ERASMUS + kombiniranoga intenzivnog programa (BIP) studentske mobilnosti za ak. godinu 2023./2024.

Poštovani studenti,

Pozivamo vas da se prijavite za sudjelovanje u Erasmus+ kombiniranom intenzivnom programu (BIP) mreže duhačkih odsjeka glazbenih akademija u Budimpešti, Grazu, Ljubljani i Zagrebu Winds of Central Europe

Muzička akademija Sveučilišta u Zagrebu sudjeluje u ovom programu s pet studenata

sljedećih instrumenata :

1 flauta

1 fagot

1 rog

1 truba

1 trombon

Kombinirani intenzivni program se sastoji od virtualne (online) i komponente uživo (mobilnosti). Pripremni period će započeti 5. travnja nizom virtualnih susreta, a završit će šestodnevnom radionicom koja će se održati od 4.7. do 10.7.2023. na Muzičkoj akademiji Ferenca Liszta u Budimpešti. Projekt se zaključuje cjelovečernjim koncertom izvedbom 9.7.2023.

Tijekom virtualnih susreta planiranih od 5. travnja do odlaska na mobilnost početkom srpnja 2023., studenti će uz podršku nastavnika mentora započeti rad na koncertnom programu i organizirati pripremne probe. Radionica u Budimpešti će osim proba i koncerta uključivati predavanja i individualne masterclassove za sudionike.

Program:

R. Strauss: Symphony for Wind Instruments ‘Fröhliche Werkstatt’ (1944-45)
I. Stravinsky: Symphonies of Wind Instruments (1947 version)
Brass Septet (tba)
Percussion Trio
Hungarian Composer Competition (tba)
Slovenian Composer Competition (tba)

Studenti će za sudjelovanje u projektu u cijelosti, što uključuje virtualnu i uživo komponentu mobilnosti, ostvariti pravo na 3 ECTS boda.

Molimo zainteresirane studente flaute, fagota, roga, trube i trombona da svoje prijave pošalju na suradnja@muza.hr najkasnije do 3. ožujka 2023.

Prijava mora sadržavati:

• životopis ili biografiju
  • motivacijsko pismo
  • preporuku dva nastavnika (glavnog predmeta i komorne glazbe)*

*(napomena: jedna je preporuka dovoljna ukoliko se radi o istome nastavniku)

Odabir studenata koji će sudjelovati u BIP projektu WoCE će izvršiti povjerenstvo Muzičke akademije.

Kriteriji odabira Erasmus BIP WoCE 2023 – PDF

Za sve dodatne informacije možete se obratiti na 01 4899278

Više o programima Erasmus+ BIP doznajte na https://ampeu.hr/publikacije/erasmus-blended-mobilnosti-za-studente

Više o projektu WoCE saznajte na http://www.muza.unizg.hr/medunarodna-suradnja/ceepus-mreza-woce/