ROLAND GRLICA, umj.sur.

Soba 711
Raspored ponedjeljak – petak
Konzultacije  po dogovoru

OBRAZOVANJE (u točkama kronološki od recentnog prema starijem)
Poslijediplomski doktorski studij izvođačkih umjetnosti (klavir) / Akademija umetnosti Univerziteta u Novom Sadu – u tijeku

Integralni preddiplomski i diplomski studij klavira / Muzička akademija Sveučilišta u Zagrebu

Glazbena škola Pavla Markovca u Zagrebu

RADNO ISKUSTVO (razdoblje, insitucija, radno mjesto)

Umjetnička djelatnost (opis umjetničke djelatnost do max 200 znakova)
Sudjelovao je u nizu domaćih i međunarodnih natjecanja osvajajući brojne nagrade među kojima se ističe značajan broj prvih nagrada. Nastupao je kao solist uz Zagrebački komorni orkestar, Simfonijski orkestar Hrvatske radiotelevizije i Zagrebačku filharmoniju. Dugi niz godina djelovao je kao korepetitor i asistent dirigentice u Vokalnom ansamblu Milka Trnina u Ivanić-Gradu i Društvenom zboru Hrvatskog glazbenog zavoda, nakon čega i osobno vodi Ženski vokalni ansambl Capella Cantricium. Gostovao je u mnogim radijskim i televizijskim emisijama te na nizu festivala kao što su Memorijal Darko Lukić, Festival komorne glazbe ”Musica Maxima”, Festival mladih pijanista Rogaška Slatina, Senjske glazbene večeri, Samoborska glazbena jesen i drugi. Snimao je za HRT. Redovno održava solističke koncerte diljem zemlje i u inozemstvu.

Stručne nagrade/priznanja
Za svoje uspjehe primio je priznanja Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa za školske godine 2010./2011. i 2012/2013. i Plaketu grada Zagreba 2010. godine. Ivanić-Grad mu je za istaknuti angažman u kulturi 2015. godine dodijelio Godišnju nagradu.

ostalo

datum objave 01.06.2022.