ROLAND GRLICA, umj.sur.

mag. mus. Roland Grlica, umjetnički suradnik Roland Grlica
OSOBNI PODATCI
E-pošta roland.grlica@gmail.com
Poveznica na osobnu web stranicu
NASTAVA

Odsjek 7. odsjek za duhačke instrumente
Kolegiji Korepeticija
Soba 711
Raspored ponedjeljak – petak
Konzultacije
Područja interesa:

OBRAZOVANJE (u točkama kronološki od recentnog prema starijem)
Muzička akademija Sveučilišta u Zagrebu, integralni preddiplomski i diplomski studij klavira (R. Dalibaltayan)

Glazbena škola Pavla Markovca u Zagrebu (R. Dalibaltayan)

RADNO ISKUSTVO (razdoblje, insitucija, radno mjesto)

Umjetnička djelatnost (opis umjetničke djelatnost do max 200 znakova)

i /ili

ZNANSTVENO – ISTRAŽIVAČKI RAD

Znanstveni radovi:

Sudjelovao je u nizu domaćih i međunarodnih natjecanja osvajajući brojne nagrade, među kojima su prve nagrade na Međunarodnom natjecanju Zlatko Grgošević (2008., 2010., 2012.), Hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa (2009., 2011., 2013.), Međunarodnom forumu glazbenih izvođača i pedagoga u Italiji (2008.), Međunarodnom natjecanju Mladi virtuozi – Etide i skale gdje je odnio apsolutnu pobjedu (2010.), Međunarodnom natjecanju ”Citta di Gorizia” (2012.), EPTA Međunarodnom natjecanju za mlade pijaniste (2013.) i  Drugom međunarodnom natjecanju ”Aci Bertoncelj” u Velenju (2014.). Nastupao je kao solist uz Zagrebački komorni orkestar, Simfonijski orkestar Hrvatske radiotelevizije i Zagrebačku filharmoniju.  Dugi niz godina djelovao je kao korepetitor i asistent dirigentice u Vokalnom ansamblu Milka Trnina u Ivanić-Gradu i Društvenom zboru Hrvatskog glazbenog zavoda. Gostovao je u mnogim radijskim i televizijskim emisijama te na nizu festivala kao što su Memorijal Darko Lukić, Festival komorne glazbe ”Musica Maxima”, Festival mladih pijanista Rogaška Slatina, Senjske glazbene večeri i drugi.
Članstvo u strukovnim organizacijama

Stručne nagrade/priznanja
Za svoje uspjehe primio je priznanja Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa za školske godine 2010./2011. i 2012/2013. i Plaketu grada Zagreba 2010. godine. Ivanić-Grad mu je za istaknuti angažman u kulturi 2015. godine dodijelio Godišnju nagradu.

ostalo

datum objave 09.12.2020.